'KRALJEVI' OPET PRVI

Real nije dopustio iznenađenje u Pamploni; Modriću 90 minuta

11.02.2017 u 23:00

U posljednjoj subotnjoj utakmici 22. kola španjolske Primere Division, Real je u Pamploni pobijedio Osasunu 3:1

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real iz Madrida koji je u 22. kolu španjolskog prvenstva kao gost svladao Osasunu sa 3:1 (1:1).

Modrić nije igrao posljednja dva tjedna zbog ozljede mišića, a u utakmici u Pamploni pokazao je kako se u potpunosti oporavio.

'Kraljevski' klub je u vodstvo doveo Cristiano Ronaldo (24), na 1:1 poravnao je Sergio Leon (33), ali u nastavku je Real opravdao ulogu favorita. Novo vodstvo madridskom klubu donio je Isco (62), da bi pobjedu potvrdio Lucas Vazquez (90+3) u samoj završnici utakmice.

Mateo Kovačić sudjelovao je u pobjedi Reala od 88. minute.

Real se s nova tri boda vratio na čelo ljestvice sa 49 bodova, jednim više uz dvije odigrane utakmice manje od druge Barcelone koja je ranije u subotu kao gost svladala Alaves sa 6:0 (2:0).

U toj se utakmici u strijelce upisao i Ivan Rakitić, koji je odigrao svih 90 minuta, pogodivši za 5:0 u 65. minuti. Bio jer to njegov treći ovosezonski prvenstveni pogodak. Ostale golove za Barcelonu postigli su Luis Suarez (37, 67), Neymar (40), Messi (59) i Alexis (63-ag).

Inače, u ove dvije utakmice, dva su igrača doživjeli i teške ozljede nogu. Kod Barcelone je stradao Aleix Vidal, dok je kod Osasune lom noge doživio Bonino. Realovac Danilo također je ranije, zbog ozljede, izašao s travnjaka, no nadamo se da njegova ozljeda ipak nije tako teška.