ŠPANJOLSKA LIGA

Real Madrid slomio Celtu i preuzeo vrh Primere, a Luka Modrić bio odličan; gradski derbi u Sevilli bez pobjednika

02.01.2021 u 23:01

Španjolski nogometni velikan Real Madrid otvorio je 2021. godinu pobjedom protiv Celte Vigo sa 2:0 preuzevši vrh Primere

Pitanje pobjednika je razriješio dvojac Lucas Vazquez i Marco Asensio koji su upisali po pogodak i asistenciju. U šestoj minuti je zabio Vazquez na Asensiovo dodavanje, da bi u 53. minuti zamijenili uloge. Vazquez je asistirao, a Asensio svladao Rubena Blanca.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je 85. minuta za 'Kraljevski klub'.

Real Madrid je ovom pobjedom preskočio gradskog suparnika Atletico na vrhu ljestvice, Real sada ima bod više, no Atletico ima čak tri utakmice manje.

• +4
Real Madrid - Celta Vigo, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Emilio Naranjo

U jednom od najvećih španjolskih derbija Real Betis i Sevilla su odigrali 1:1, a bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je za goste igrao drugo poluvrijeme.

Sevilla je povela, Betis je izjednačio, a potom imao jedanaesterac za potpuni preokret, no Bono je obranio udarac Nabilu Fekiru.

Trener Seville Julen Lopetegui startao je bez Rakitića i napadača Youssefa En-Nesyrija, a na početku drugog dijela obojicu je gurnuo u 'vatru'.

Samo tri minute kasnije gosti su poveli, a pogodak je postigao Suso. Betis je uzvratio u 53. minuti, a pogodak za 1:1 zabio je Sergio Canales iz kaznenog udarca. U 75. minuti Betis je dobio novi jedanaesterac, a premda je Canales bio u igri, pucao je Fekir, no njegov je udarac zaustavio Bono.

• +3
Betis - Sevilla, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Jose Manuel Vidal

Real Valladolid je na gostovanju pobijedio Getafe sa 1:0, dok je Villarreal pobijedio Levante sa 2:1.

U nedjelju igraju Athletic Bilbao - Elche, Deportivo Alaves - Atletico Madrid, Eibar - Granada, Real Sociedad - Osasuna, te Huesca - Barcelona, dok će u ponedjeljak snage odmjeriti Valencia - Cadiz.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 36 bodova, Atletico Madrid ima 35, a Real Sociedad i Villarreal po 29 bodova. Sevilla je peta (27), a Barcelona šesta (25).