KRALJEVI GUBE KORAK?

Rakitićeva čarolija srušila Real, Atletico preuzeo vrh

27.03.2014 u 11:01

Fantastičan potez Ivana Rakitića odlučio je derbi večeri europskog nogometa u kojemu je Sevilla na svom stadionu svladala madridski Real sa 2:1. Obzirom da su Barcelona i Atletico slavili, Modrićev sastav pao je na treću poziciju u prvenstvu i kompromitirao svoje izglede za naslov prvaka

Barcelona je prva stupila na scenu i sigurnom pobjedom privremeno zasjela na vrh, no na njemu se nisu dugo zadržali. Atletico Madrid malo je kasnije dočekao Granadu i svladao ju s minmalnih 1:0. Dovoljno, pogodak Diega Coste lansirao je Atletico na vrh i euforiji na Vicente Calderonu sada nema kraja.

Korak je izgubio Real koji je u Sevilli izgubio sa 2:1. Poveli su Madriđani golom Ronalda nakon što se lopta odbila od nesretnog Carlosa Bacce. No, Kolumbijac je pet minuta kasnije izjednačio rezultat i momčadi su na poluvrijeme otišli u egalu.

Nastavak je donio veći pritisak Reala, no u 72. minuti Ivan Rakitić je potezom za pamćenje odlučio dvoboj. Na sredini terena je petom 'sombrerom' prebacio izgubljenog Pepea i povukao polukontru preko ispražnjene lijeve strane. Uslijedio je idealan pas za Baccu koji je lakoćom zabio svoj drugi gol i tako 'nokautirao kraljeve'.

Rakitiću je to bilo 12 dodavanje u Primeri ove sezone, a i osim toga bio je izvrstan svih 90 minuta u veznom redu Seville. S druge strane Luka Modrić je odigrao manje zapaženih 90 minuta i zamijenjen je na samom isteku dvoboja.