trijumf kod alavesa

Rakitić ponovo na poštedi, Barca na korak do osvajanja titule

24.04.2019 u 00:20

U 34. kolu Primere nogometaši Barcelone pobijedili su u gostima Alaves rezultatom 2:0 i tako se maksimalno približili obrani naslova prvaka...

Momčad Ernesta Valverdea ne može biti bliže novoj tituli prvaka Španjolske. Nakon trijumfa ovog utorka kod Alavesa, potrebna joj je još samo jedna pobjeda da matematički osigural naslov u Primeri, a ovisno o rezultatima Atletica, možda ni to neće biti potrebno.

• +7
La liga, Barcelona - Atletico Madrid Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Barcelona je u ovom susretu igrala bez Ivana Rakitića koji je dobio poštedu zbog ogromnog broja utakmica koje već ima u svojim nogama ove sezone, a Lionel Messi bio je na klupi.

Golove za pobjedu zabili su Alena u 54. minuti i Luis Suarez s bijele točke u 60. minuti.

Barca je povećala svoju prednost na 12 bodova, a ako Atletico ne pobijedi Valenciju u srijedu, borba za naslov prvaka bit će riješena.

Ako crveno-bijeli i obave svoj posao uspješno, Rakitić i suigrači protiv slabašnog Levantea u subotu imat će svoju priliku dovršiti posao...