OKRŠAJ NA PARKU PRINČEVA

PSG-u derbi protiv Lyona i vrh ljestvice

16.12.2012 u 23:20

U derbiju 18. kola francuskog Le Championnata nogometaši PSG-a savladali su na svom Parku prinčeva Lyon sa 1:0 i tako preuzeli vrh ligaške ljestvice...

Sudar dviju prvoplasiranih francuskih momčadi presudio je gol veznjaka Blaisea Matuidija iz prve minute sudačke nadoknade prvog poluvremena. Zabio ga je glavom nakon asistencije Zlatana Ibrahimovića, a bio mu je to treći ovosezonski prvenstveni gol.

S druge strane, Ibrahimović je ove sezone sudjelovao u 21 od 33 ligaška gola PSG-a (17 golova i 4 asistencije), što je podatak koji jasno svjedoči o njegovoj važnosti za momčad.

Dejan Lovren odigrao je za Lyon svih 90 minuta, a u 56. minuti kažnjen je žutim kartonom.

PSG i Lyon imaju identičan broj bodova (35), ali je pariški sastav vodeći na ljestvici zbog bolje gol-razlike (+21 spram +13). U posljednja dva ligaška kola Lyon je osvojio samo bod budući da je u prošlom kolu kod kuće remizirao s posljednjim Nancyjem 1:1.

U preostale dvije odigrane utakmice Lorient je slavio u gostima kod St. Etiennea 2:0, dok je Nancy kod kuće remizirao s Bordeuxom 1:1.