SKUPINA C

PSG prvak skupine, traži se drugi putnik

27.11.2013 u 23:18

Nogometaši Paris St. Germaina osigurali su prvo mjesto na ljestvici skupine C Lige prvaka, dok će se za drugo mjesto i osminu finala u zadnjem kolu boriti Olympiacos i Benfica...

PSG je ove srijede kao domaćin pobijedio momčad iz Pireja s 2-1 pogotkom Edinsona Cavanija u posljednjoj minuti utakmice. Takvo mučenje PSG-a možda je logičnije ako se zna da je momčad Laurenta Blanca od 46. minute igrala s igračem manje. Tada je, naime, drugi žuti karton dobio talijanski nogometaš Marco Verratti.

Prvi je pogodak za Parižane dao Zlatan Ibrahimović, slavljenik u ovom ogledu. Za Šveđanina je to bila jubilarna 100. utakmica u karijeri u Ligi prvaka. Taj jedan pogodak mu je donio i skok na diobu prvog mjesta ljestvice strijelaca ove sezone u Ligi prvaka. On i Cristiano Ronaldo su zabili po osam.

U 90. minuti je odlučen i drugi ogled ove skupine. Benfica je pogotkom Rodriga slavila u Bruxellesu kod Anderlechta s 3-2 i time ostala u igri za osminu finala. Naime, Olympiacos i Benfica prije zadnjeg kola imaju po sedam bodova, ali je ipak grčki prvak u daleko boljoj poziciji. Njemu je dovoljna pobjeda doma protiv Anderlechta u posljednjem kolu, jer treba napomenuti kako ima bolji međusobni omjer protiv Portugalaca (1-0 i 1-1). U tom je slučaju nebitno kako će završiti ogled Benfice i PSG-a na portugalskom tlu.

Mladi 19-godišnji nogometaš iz Konga, Chancel Mbema, bio je u središtu pozornosti utakmice u Bruxellesu. Prvo je u 18. minuti postigao pogodak za 1-0 domaćina. No, u 52. je zatresao vlastitu mrežu i omogućio gostima vodstvo 2-1. Bruno je u 77. izjednačio na 2-2, ali je završnu riječ na ogledu ipak imao 22-godišnji Brazilac Rodrigo koji je zabio za slavlje momčadi iz Lisabona.

Anderlecht - Benfica 2:3, sažetak
Paris - Olympiacos 2:1, sažetak