ligue 1

PSG kao gost slavio u velikom derbiju, iskoristio nevjerojatan kiks Lillea i preuzeo vrh tablice

21.03.2021 u 23:08

U derbiju 30. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Lyon sa 4:2 preuzevši vodstvo na ljestvici Le Championnata. Francuski prvak je tako iskoristio kiks Lillea koji je kod kuće izgubio od davljenika Nimesa sa 1:2.

PSG je u Lyonu poveo sa 4:0, a potom se u posljednjih pola sata opustio primivši dva gola za konačnih 4:2. Moglo je biti i dramatičnije, no Keylor Navas u 82. minuti obranio je 100-postotnu priliku domaćina.

Za pariški sastav zabili su Kylian Mbappe (15, 52), Danilo Pereira (32) i Angel di Maria (47), dok su strijelci za Lyon bili Islam Slimani (62) i Maxwel Cornet (81).

PSG je ovom pobjedom preuzeo vodstvo od Lillea koji je kod kuće izgubio od Nimesa sa 1:2 načinivši još jedan krivi korak u borbi za naslov prvaka.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Mousse Konea, no osam minuta kasnije Xeka je izjednačio. U posljednjim trenucima prvog dijela Nimes je stigao do nove prednosti, a za 2:1 zabio je Renaud Ripart.

Lille je protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje imao cijelo drugo poluvrijeme izboriti barem za bod, no nije uspio produživši tako krizu u koju je upao. Lille je naime, u zadnjih šest kola upisao samo dvije pobjede ispustivši vrh ljestvice. Naš Domagoj Bradarić ostao je na klupi Lillea.

Montpellier je pobijedio Bordeaux sa 3:1. Reims je na gostovanju porazio Dijon sa 1:0, dok je Lens kao gost slavio protiv Strasbourga sa 2:1.

Bordeaux je poveo u 29. minuti golom Hwanga Ui-Joa, no domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat s tri gola, a strijelci su bili Solomon Sambia (36), Gaetan Laborde (58) i Stephy Mavididi (69).

Montpellier je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na osam kola, dok je Bordeaux upisao četvrti poraz u posljednjih pet kola. Za goste je Toma Bašić igrao do 83. minute.

Brest i Angers su odigrali bez golova, a Mateo Pavlović nije nastupio za goste.