STARI ZNANCI HRVATSKE

Prva velika senzacija na SP-u! Danska u šoku

16.01.2015 u 21:00

Na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Kataru nije dugo trebalo čekati na prvu veliku senzaciju. Argentina je remizirala s jednim od favorita natjecanja Danskom 24:24 (8:13)

Iznenađenje u skupini D. Autsajderi iz Južne Amerike uspjeli su iščupati bod protiv Danaca, sasvim zasluženo. Jedna od najjačih svjetskih reprezentacija vodila je na poluvremenu 13:8 i ništa nije ukazivalo na senzaciju.

Danci su u nastavku imali i par puta po šest golova prednosti, ali 'gauče' nisu slomili. Argentina je polako nagrizala prednost, a nije se predala ni kada je četiri minute prije kraja bila tri gola u zaostatku (21:24).

Dvadeset sekundi prije kraja Diego Simonet je pogodio za izjednačenje (24:24), a vratar Fernando Garcia zaustavio zadnji pokušaj Mikkela Hansena.

Najbolji kod Argentinaca bili su Federico Pizarro s osam, Sebastian Simonet s pet i Diego Simonet s četiri gola, a kod Danaca je Anders Eggert bio prvi strijelac sa pet.

Argentini to nije prvi puta da radi iznenađenje u prvom kolu SP-a. Godine 2003., na otvaranju turnira u Portugalu, svladala je Hrvatsku 30:29, a to joj je tada bila i jedina pobjeda. Hrvatski rukometaši su nakon toga poraza postali svjetski prvaci.