kvalifikacije za ep

Prosinečki i 'zmajevi' u nepotrebnoj drami; Španjolska propustila pregaziti Norvešku pa drhtala do kraja

23.03.2019 u 22:43

Ove subote igrano je osam utakmica kvalifikacija za Euro 2020. Iznenađenja nije bilo, no Irci su se mučili protiv Gibraltara, Prosinečki je sa svojim 'zmajevima' imao 2:0, ali u sudačkoj nadoknadi primili su gol te su strahovali do samog kraja, baš kao i Španjolci protiv Norvežana

U najzanimjivijoj utakmici subotnjih kvalifikacija za SP Španjolska je kod kuće pobijedila Norvešku, a pobjede su ubilježili Talijani, Grci i BIH.

Španjolci su teškom mukom slavili u Valenciji protiv Norvežana s 2:1. Već u 16. minuti Rodrigo je doveo 'furiju' u vodstvo, a u 65. minuti Norvežani su izjednačili iz penala. U 71. minuti Ramos je s 'bijele točke' dao gol za konačnih 2:1.

S time da moramo dodati kako je španjolska imala velik broj prigoda, ali Alvaro Morata nije imao svoj dan.

U skupini J Talijani su započeli kvalifikacije domaćom pobjedom nad Finskom (2:0) pogocima Barelle i Keana.

BiH je u sarajevu slavila protiv Armenije s 2:1 pogocima Krunića i Miloševića, dok je Grčka s 2:0 u gostima bila bolja od Lihtenštajna.

'Zmajevi' Roberta Prosinečkog imali su vodstvo 2:0, ali su u sudačkoj nadoknadi primili gol, nakon opravdano dosuđenog 11-erca, kojeg je realizirao Mkhitaryan.

nakon tog gola, gosti iz Armenije krenuli su po izjednačenje, ali na sreću domaćih, do njega nisu došli.