KVALIFIKACIJE ZA EP

Preokret Srbije, Nizozemska uvjerljiva

25.03.2011 u 22:14

Već u petak odigrano je nekoliko utakmica kvalifikacija za odlazak na Euro 2012. godine u Poljsku i Ukrajinu. Iznenađenja nije bilo, iako je Sjeverna Irska dio utakmice držala Srbiju u šahu

Naime, nakon divljanja navijača u Genovi, Srbija je odrađivala kaznu te kao domaćin igrala bez podrške svojih navijača. Irci su taj hendikep iskoritsili te su u 40. minuti, preko McAuleyja, imali i vodstvo. Domaćini su tek u nastavku uspjeli preokrenuti rezultat. Za izjednačenje je prvo pogodio Pantelić u 65. minuti, da bi Tošić u 74. minuti donio prednost, to jest pobjedu Srbiji.

U istoj skupini, to jest C, još su igrali Slovenija i Italija, a gosti su na njima svojstven način došli do minimalne, ali tri boda vrijedne pobjede. Strijelac jedinog gola bio je Thiago Motta u 73. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su Nizozemci koji su sa 4:0 slavili na stadionu Ferenc Puskaks kod Mađarske. Strijelci su bili Van der Vaart (8'), Afellay (45'), Kuyt (54') i Van Persie (62').

Vrijednu pobjedu ostvarila je i Belgija, koja je na Ernst Happel stadionu u Beču sa 2:0 pobijedila Austriju.

Aktualni svjetski i europski nogometni prvak, reprezentacija Španjolske, zadržala je stopostotni učinak u kvalifikacijama za EURO 2012. domaćom 2:1 (0:1) pobjedom protiv Češke u Granadi.

Gosti su poveli preko Jaroslava Plašila (29), ali preokret je s dva gola u drugom poluvremenu donio David Villa (69, 73-11m).

S ta dva gola Villa je postao najbolji strijelac španjolske reprezentacije svih vremena. Trenutačno ih na svom kontu ima 46, dva više od dosadašnjeg rekordera Raula.

Španjolska je na vrhu ljestvice I s maksimalnih 12 bodova, dok je Češka druga sa šest.

REZULTATI,
SKUPINA A:
BEČ: Austrija - Belgija 0:2 (Witsel 5, 60)