POKER NA VRHU

Preokret Chelseaja, bolan poraz Liverpoola

20.08.2016 u 18:21

Odigran je veći dio drugog kola engleskog Premiershipa, a na čelu su ostala četiri kluba s maksimalnim učinkom od kojih je jedan veliko iznenađenje

Manchester United je još jučer upisao drugu ligašku pobjedu, a prvi mu se tijekom subote pridružio gradski rival City koji je sa po dva gola Aguera i Nolita sa 4:1 slavio kod čvrstog Stokea.

U kasnijem terminu Manchesterima su se pridružili još Chelsea i Hull. Conteova momčad gubila je kod Watforda do 80. minute, no onda su Batshuayi i Costa Chelsea doveli u prednost i s 2:1 do nova tri boda. Najugodnije iznenađenje je Hull koji je nakon Leicestera doma svladao i Swansea vani (0:2), te ostaje u istom koraku s najuspješnijim velikanima.

Tottenham je golom Wanyame svladao Crystal Palace, a podvig dana ide Burnleyu koji je svladao Liverpool sa 2:0. Vokes i Gray brzo su donijeli veliku prednost domaćinu, a Liverpoolu niti fascinantni statistički podaci (26-3 u udarcima prema golu, 81-19 u posjedu lopte i 12-1 u udarcima iz kuta) nisu pomogli u danu kada su ostali sasvim sterilni. Dejan Lovren je odradio svih 90 minuta, a Klopp je dao prve službene minute Marku Grujiću.

Everton je gubio kod WBA-a golom McAuleya, ali Mirallas i Barry donijeli su im preokret i prvu pobjedu sezone.