hrvatski nogometni kup

Poznati prvi četvrtfinalisti Kupa; Istra namučila Inter, Lokomotiva rutinski sa Zadrom

30.10.2018 u 20:57

Nogometaši Lokomotive i Intera prvi su osigurali četvrtfinale Hrvatskog kupa. Lokomotiva je slavila kod trećeligaša Zadra s 3:1, dok je Inter u Zaprešiću pobijedio pulsku Istru 1961 s 2:1...

Lokomotiva je gostovala u Zadru, a domaćin je poveo golom Blaževića već u 2. minuti. No, zagrebački sastav uspio je preokrenuti i golovima Uzunija (22), Krstanovića (45) i Datkovića (55) rutinski doći do plasmana u četvrtinale.

U Zaprešiću je, u jedinome međusobnom okršaju prvoligaša u osmini finala, bilo vrlo zanimljivo, a na kraju je Inter bio bolji 2:1 od Puljana.

• +7
Inter - Lokomotiva - 10. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Zaprešićani su poveli u 37. minuti golom Ajayija, ali vodstvo domaćina nije dugo trajalo. Samo dvije minute kasnije izjednačio je Mierez. U nastavku je Inter ipak bio dominantniji i konkretniji, a tu su inicijativu igrači Samira Toplaka kapitalizirali u 53. minuti - za konačnih 2:1 i pobjedu zabio je Ćulum.

Istri je ovo bio treći poraz u posljednje četiri utakmice u svim natjecanjima...