polufinale u zadru

Poznati polufinalisti Kupa Krešimiša Ćosića: Cibona će snage odmjeriti s Goricom, a Zadar će put do finala tražiti preko Splita

12.02.2020 u 22:26

Košarkaši Cibone i Gorice, te Split i Zadar igrat će u četvrtak u polufinalu završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića koji se održava u Zadru.

Zadar je u posljednjem četvrtfinalu pobijedio Sonik Puntamiku s 99:73, Split je uvjerljivo pobijedio Pulu 1981 sa 107:64, Gorica je izborila polufinale pobjedom protiv Hermes Analitice sa 101:82, dok je Cibona bila bolja od Šibenke sa 106:93.

Puntamika je bolje ušla u susret, u prvoj četvrtini u nekoliko navrata imala je četiri koša prednosti, a sa +4 završila je i prva četvrtina (27:23). No, Zadar je uzvratio u drugoj dionici koju je dobio s čak 14 razlike (32:18) okrenuvši na poluvremenu rezultat u svoju korist (55:45). Do kraja susreta više nije bilo neizvjesnosti i Zadar je na koncu slavio sa

Zadar su do pobjede vukli Martin Junaković s 19 koševa, te Ivan Siriščević i Dominic Gilbert s po 14 koševa, dok su kod Sonik Puntamike najefikasniji bili Tomislav Cvitković sa 16 koševa i Šime Špralja s 12 koševa.

Zadar će u polufinalu igrati protiv Splita koji je rutinski odradio posao protiv Pule 1981 pobijedivši 107:64.

Pula se držala prvih 11 minuta, čak je vodila 24:22, no tada se 'ugasila'. Split je ubacio u brzinu više i do kraja poluvremena momčad s Gripa je imala 16 koševa razlike (51:35). U drugom poluvremenu prednost Splita je samo rasla, a na koncu je završilo +43 (107:64).

Momčad Ivice Skelina do pobjede su predvodili Toni Perković s 23, Antonio Vranković s 20 i Tomislav Gabrić sa 16 koševa, dok su u suparnički redovima najefikasniji bili Matija Bilalović s 18, te Nikola Filić i Igor Stojanović s po 10 koševa.

U drugom polufinalnom paru igrat će Gorica i Cibona.

Gorica je izborila polufinale pobjedom protiv Hermes Analitice sa 101:82. Gorica je povela 6:0 i do kraja utakmice više nije ispuštala prednost. U prvoj četvrtini imala je +10 (15:5), da bi u drugoj dionici povećala prednost na 14 razlike (44:30). U trećoj četvrtini Hermes Analitica se približila na četiri koša zaostatka (59:55), međutim Gorica je vrlo brzo pobjegla na + 15 (78:63) i time razriješila pitanje pobjednika. U posljednjoj četvrtini momčad Josipa Sesara samo je održavala visoku prednost do konačnih +19.

Goricu su do pobjede predvodili Lovro Mazalin i Ivan Majcunić s po 13 koševa, dok su Ante Gospić i Ante Mašić dodali po 12 koševa. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Filip Kordić s 24 koša, te Franko Kalpić sa 16 koševa.

Cibone je u prvom susretu četvrtfinala pobijedila Šibenku sa 106:93. Cibonu je predvodio Ivan Novačić s 31 košem, Josip Bilinovac zabio je 12, a Krešimir Ljubičić 11 poena. U redovima Šibenke najbolji je bio Toni Nakić s 21 poenom, Tonko Vuko zabio je 16, a Jakov Vladović 14 koševa.

Obje polufinalne utakmice na rasporedu su u četvrtak. Cibona i Gorica će igrati u u četvrtak u 18.00 sati, dok će Zadar i Split odmjeriti snage u 20.30 sati.