NBA liga

Philadelphia nadigrala favorizirane Clipperse; Hrvat Zubac još jednom pokazao koliko je napredovao u obrani

12.02.2020 u 10:04

LA Clippers Ivice Zubca su sinoć poraženi u Philadelphiji gdje su od njih sa 110:103 bolji bili domaći 76ersi, a hrvatski je košarkaš u 20 minuta na terenu upisao sedam koševa (šut iz igre 3-3), osam skokova, dvije asistencije i dvije blokade

Sixerse je do njihove treće pobjede zaredom predvodio Ben Simmons sa 26 koševa, 12 skokova i 10 asistencija što mu je šesti triple-double ove sezone.

Joel Embiid, s kojim je 216 cm visoki Ivica Zubac vodio borbu ispod koša, dodao je 26 koševa i devet skokova. Kod Clippersa je najbolji bio Kawhi Leonard koji je utakmicu završio sa 30 ubačaja i devet asistencija. Kako je Zubac igrao pogledajte OVDJE.

Houston Rockets su sinoć uspjeli prekinuti pobjednički niz od sedam utakmica Boston Celticsa savladavši ih kod kuće sa 116-105. James Harden i Russell Westbrook su zajedno zabili 78 koševa, Harden je ubacio 42 uz osam skokova i sedam asistencija, dok je Westbrook dodao 36 uz 10 skokova i pet asistencija. Harden je samo u drugom poluvremenu zabio 31 koš.

Gordon Hayward je bio najbolji pojedInac Bostona sa 20 poena i šest asistencija.

New Orleans Pelicans su sa 138-117 slavili kod kuće protiv Portland Trail Blazersa, a rookie Zion Williamson je ubacio 31 koš za pobjedu domaće momčadi. Damian Lillard i CJ McCollum su zabili svaki po 20 koševa za Trail Blazerse, a Mario Hezonja nije ulazio u igru.

Washington Wizards su sa 126-114 nadigrali gostujuće Chicago Bullse, a Bradley Beal je ubacio 30 koševa za pobjedničku momčad. Rui Hachimura je dodao 20 koševa za Washington koje je ovo četvrta pobjeda u zadnjih šest utakmica. Najbolji strijelac utakmice i Bullsa bio je Zach LaVine sa 41 pogotkom.

San Antonio Spurs su sa 114-106 bili bolji u gostima od Oklahoma City Thundera, a za to su najzaslužniji bili LaMarcus Aldridge i Dejounte Murray koji su zabili svaki po 25 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.