Povijesna pobjeda Iraca; tuča izazvala prvi prekid na EURU

25.06.2016 u 16:35

• +5

EURO 2016., Ukrajina - Sjeverna Irska

Izvor: Reuters / Autor: Max Rossi

Prvu utakmicu drugog kola skupine C na Europskom prvenstvu igraju Ukrajina i Sjeverna Irska. Dvoboj na Gerlandu u Lyonu pratite na tportalu od 18 sati

Ukrajina: Pyatov, Fedetskiy, Rakitskiy, Shevchuk, Khacheridi, Stepanenko, Sydorchuk, Yarmolenko, Kovalenko, Konoplyanka, Seleznyov
Sjeverna Irska:
McGovern, Hughes, Cathcart, McAuley, J. Evans, S. Davis, Norwood, C. Evans, Dallas, Ward, Washington

UKRAJINA - SJEVERNA IRSKA
0:2

90+6' - kraj, povijesna pobjeda za Sjevernu irsku
90+6' - 0:2 - GOOOL - Magennis je pospremio odbijanac kad je Pjatov odbio loptu
90+5' - Irci odugovlače sa izvlačenjem
90+1' - Konopljanka iz daljine, ali kao i u prethodnim akcijama bez opasnosti po gol Iraca
89' - McGovern se ispružio i skinuo jedan udarac iz daljine te tako sačuvao minimalnu prednost
82' - posjed lopte debelo je na strani Ukrajinaca, ali njihovi napadi su jalovi
76' - novi pokušaj Kovaljenka, ne ide, pa ne ide, daleko od gola
71' - Kovaljenko je opalio sa 17 metara, srećom po Irce lopta je fijuknula pored lijeve vratnice
60' - nije dugo trajao prekid utakmica se nastavila
57' - razigrali su se igrači, ali prekid zbog velike tuče što je počela padati
55' - Norwood iz daljine prizemno, Pyatov je to zaustavio, no pada kiša i takvi pokušaju mogu biti jako nezgodni za vratare
52' - probao je Konopljanka uzvratiti iz slobodnjaka, ali se McGovern nije dao iznenaditi
49' 0:1 - GOOOL - ubačaj i gol glavom McAuleyja, prvi gol S. Irske na velikim natjecanjima nakon 30 godina te prvi njihov ikada kada je riječ o EP-ima
46' - drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
42' - napokon se nešto dogodilo, Davis je s desna iskosa opalio, a Pjatov krajnjim naporom zaustavio taj pokušaj neke vrste loba
36' - utakmica za zaborav, obje reprezentacije su bezopasne, nema nikakvih ubzuđenja
24' - ništa značajno se ne događa na Gerlandu, a remi nikome ne odgovara
18' - po svemu sudeći ovo bi mogla biti još jedna razočaravajuća utakmica na EURU
10' - Sidorčuk je pucao  lopta je u ruku pogodila igrača S. Irske, ali se ni sudac nije oglasio niti su Ukrajinci tražili najstrožu kaznu
4' - Evans je udarcem iz daljine pokušao uhvatiti Pjatova na spavanju, ali je ukrajinski vratar spreman
1' - počela je utakmica

----------------------------------------------------

Ukrajina i Sjeverna Irska u Francusku su stigle ohrabrene nizom pozitivnih rezultata u posljednjim pripremnim utakmicama, no unatoč dobrom dojmu u uvodnim su utakmicama obje momčadi ostale bez bodova.

'Uvjeren sam da će protiv Sjeverne Irske dečki dati svu svoju snagu za pobjedu. Najvažnija zadaća pred momčadi je da se oporavi psihološki i emotivno. Što se tiče funkcionalnog stanja igrača u momčadi nema problema. U susretu sa Sjevernom Irskom bi trebali doći do bodova', rekao je ukrajinski izbornik Mihajlo Fomenko.

Reprezentacija Sjeverne Irske nije protiv Poljske uspjela nastaviti sjajan niz od čak 12 pozitivnih rezultata. O'Neillova momčad postavila se defanzivno protiv Poljske koja je bila apsolutno dominantna glede posjeda lopte, kreacije i u prilikama za gol, no takav nogomet su od Sjeverne Irske očekivali svi pa i izbornik koji je jasno rekao da njegova momčad neće imati igru za nogometne sladokusce.

'Možemo tražiti gol samo ako imamo loptu. Moramo igrati odgovorno i to prepoznati. Mislim da su se tri stopera vrlo dobro branila i da je McGovern imao dobru izvedbu. Bekovi su nam vjerojatno trebali biti pozitivniji glede napadačkih akcija, no moramo shvatiti da su brojni igrači protiv Poljske igrali najveću utakmicu svoje karijere. Razočarenje porazom je možda nastalo zbog toga jer smo u kvalifikacijama uspijevali izvući maksimum iz prekida ili kornera', poručio je irski izbornik Michael O'Neill.

Osvrnuo se O'Neill i na igru Ukrajine.

'Protiv Poljske nismo dobro odradili ružni dio igre, a to je nešto što generalno uvijek odradimo dobro. Ako pogledate žute i crvene kartone koje su Ukrajinci imali ove sezone i tijekom kvalifikacija, vidjeti ćete da ne mislim da igraju španjolski stil nogometa. Zbog toga očekujem fizički tešku utakmicu, no očekujemo i utakmicu na tehnički visokom nivou. Želimo protiv Ukrajine odigrati kao da igramo finale kupa.'

Sve najave današnjih utakmica i prognoza pročitajte na dvoznak.com, adresi za pametno klađenje