SERIE A

Poraz od Milana potpuno je zakomplicirao život Hrvatima u Interu, sada im prijeti i goropadni Napoli

06.02.2022 u 18:08

Nogometaši Napolija bodovno su se poravnali s Milanom na drugom mjestu ljestvice talijanskog prvenstva te se primakli vodećem Interu na samo bod zaostatka 2:0 (0:0) gostujućom pobjedom protiv Venezije u susretu 24. kola.

Napoli je svoju bolju igru u Veneciji materijalizirao u 59. minuti kada je Osimhen poentirao glavom iz blizine nakon ubačaja Politana, da bi pobjedu potvrdio petagna u 10. minuti sudačke nadoknade.

Drugi Napoli sada ima 52 boda, kao i treći Milan, koji je u subotu u velikom derbiju svladao Inter sa 2:1, dok je Inter na vrhu sa 53 boda i utakmicom manje.

Venezia je uzoni ispadanja, 18. sa 18 bodova, dva manje od 17. Cagliarija koji je ranije u nedjelju iznenađujuće kao gost svladao Atalantu sa 2:1 (0:0). Oba gola za Cagliari postigao je Pereiro (50, 67), dok je za Atalantu uspješan bio Palomino (64). Hrvatski nogometaš Mario Pašalić startao je u udarnoj momčadi Atalante te je zamijenjen u 54. minuti nakon što je, kao i cijela domaća momčad do tada, bio relativno nevidljiv.

Atalanti je sve ugroženije četvrto mjesto koje vodi prema Ligi prvaka, ostala je na 43 boda, samo jednim više od petog Juventusa.