skupina d - 3. kolo

Ponovili čudo protiv Danaca; Česi kući poslali Mađare

17.01.2018 u 20:42

Nakon što su u 2. kolu napravili podvig i svladali olimpijske prvake Dance, rukometaši Češke su prolazak u drugi krug potvrdili u srijedu pobjedom protiv Mađarske 33:27 (15:11) u susretu posljednjeg kola D skupine Europskog prvenstva, i tako će Češka u drugi krug prenijeti dva boda.

Na polovici prvog poluvremena bilo je 8:8, ali onda su Česi ubacili u višu brzinu i na odmor su otišli sa vodstvom 15:11, a briljirao je Ondrej Zdrahala sa šest golova.

• +6
Češka - Mađarska (EP u rukometu) Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Česi nisu posustali niti u drugom poluvremenu i u 38.minuti imaju šest golova prednosti (19:13). Mađari su pokušavali sve, ali najviše što su uspjeli je doći na dva pogotka minusa (25:27) sedam minuta prije kraja susreta.

Kao i protiv Danske opet je nabolji strijelac Češke bio Ondrej Zdrahala sa 14 golova, dok je kod Mađara najbolji bio Mate Lekai sa 9.

U drugom susretu D skupine sastaju se Španjolska i Danska (20.30 sati), i ukoliko Danci pobjede svi će prenijeti po dva boda u drugi krug u kojem se križaju sa skupinom C.