serie a

Pogledajte snimke s Lukakuovog mobitela iz Interove svlačionice nakon veličanstvene pobjede nad Milanom

10.02.2020 u 08:53

Veliki milanski derbi, između Milana i Intera, završio je pobjedom 'crno-plavih' 4:2, u čijim su redovima briljirali naš Marcelo Brozović, talijanski veznjak Nicolo Barella te belgijski napadač Romelu Lukaku.

U odličnoj utakmici na San Siru, u najvećem talijanskom derbiju, vidjeli smo čak šest golova, puno trke, borbenosti, a sjajnim su se predstavama prezentirali i hrvatski reprezentativci, Ante Rebić kod Milana te Marcelo Brozović u dresu Intera.

I što je jednako važno, obojica su zabili po gol za svoju momčad.

Nominalno gosti, 'crveno-crni', na kraju prvog poluvremena imali su vodstvo 2:0, a uz našeg Rebića, drugi je gol zabio Zlatan Ibrahimović.

No, u drugom dijelu, došlo je do velikog preokreta, kojeg je sjajnim udarcem s više od 20 metara inicirao Marcelo Brozović. Samo dvije minute nakon tog gola, Vecino (u 53. minuti) zabio je za 2:2, a što je sugeriralo da je Inter spreman za potpuni preokret.

Stefano Pioli, trener Milana, u tim trenucima uopće nije reagirao, iako je bilo evidentno da je njegova momčad bila u šoku. Za razliku od Conteove, koja je dobila krila.

U 70. minuti De Vrij je pogodio za vodstvo Intera 3:2, a novu majstoriju vidjeli smo u 80. minuti kada je Eriksen s 35 metara, iz slobodnog udarca, pogodio spoj stative i grede. Da je lopta bila koji milimetar niža, ušla bi u gol, ovako je u sjećanju ostala tek ova udarčina.

Ipak, da ne bi bilo drame, u završnici utakmice pobrinuo se belgijski napadač, 26-godišnji Romelu Lukaku pogodivši za konačnih 4:2.

Ovaj klasni napadač, koji dominira svom snagom i brzinom, priuštio si je veselje već na travnjaku, a onda je s upaljenom kamerom na mobitelu ušetao i u svlačionicu.