NEVJEROJATNO

Pogledajte koš godine: Planinić... Zoran Planinić!

24.01.2014 u 22:21

Nevjerojatnu je tricu, iz svog reketa i sa zvukom sirene, pogodio hrvatski košarkaš Zoran Planinić za pobjedu svog Anadolu Efesa

Lopta je letjela sekundama i na fenomenalan način sletjela u koš Armani Milana za premijernu pobjedu istanbulske momčadi u Top 16 fazi Eurolige (skupina E).

Sve prije tog trenutka, u kojem je Planinić u delirij doveo sve u dvorani, bilo je za brz zaborav jer se igrala loša košarka s mnogo grešaka. Armani Milano je vodio velikim dijelom utakmice, a onda je Anadolu Efes okrenuo u drugom dijelu. Vodio je šest poena razlike dvije minute prije kraja, ali je sve prosuo.

Kod 59-58 i tri sekunde prije kraja Keith Langford je pogodio za goste prvo slobodno bacanje, te je drugo promašio razmišljajući kako za tri sekunde domaćin ništa neće moći učiniti.

Pogledajte koš koji će se dugo prepričavati

I bilo je to logično razmišljanje, ali je Planinić pogodio nemoguće. Inače, hrvatski košarkaš je osim te nevjerojatne reakcije imao lošu večer: osam poena za 20 minuta uz tri skoka, četiri asistencije i dvije izgubljene lopte. Gađao je 1-3 za dva poena i 2-3 za tri.

Efes Pilsen 61
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.

Anadolu Efes - Armani Milano 61-60

Redoslijed: 1. Barcelona 4-0, 2. Panathinaikos 3-1, 3. Armani Milano 2-2, 4. Unicaja 2-2, 5. Kutxa Laboral 1-2 (-1), 6. Olympiacos 1-2 (-1), 7. Fenerbahçe 1-3, 8. Anadolu Efes 1-3