SERIE A

Pobjeda Udinesea, remi Bologne i Lazija

11.12.2012 u 08:31

Nogometaši Udinesea slavili su 2:0 u gostima kod Sampdorije, dok su Bologna i Lazio odigrali 0:0 u ogledima 16. runde talijanskog prvenstva

Sampdoria se u ogledu protiv Udinesea nadala nastavku odličnog niza u zadnje vrijeme, nakon što je osvojila sedam bodova u prošla tri kola. Bolje je domaćin počeo utakmicu, ali je brazilski branič Danilo doveo goste u vodstvo u 17. minuti.

Sampdoria niti nakon toga nije posustala, no, u 28. minuti su gosti udvostručili svoju prednost, a strijelac je bio 35-godišnji veteran Antonio Di Natale.

Najbolju priliku za pogodak domaćini su propustili u 64. minuti. Nicola Pozzi je, međutim, loše izveo kazneni udarac, pa je njegov pokušaj Željko Brkić obranio.

Bologna i Lazio odigrali su bez pogodaka u ogledu u kojem je nedovoljno spremni njemački reprezentativac Miroslav Klose, najbolji strijelac Lazija, u igru ušao tek u 78. minuti. Napad gostiju predvodio je Libor Kozak, koji je u 86. minuti bio isključen zbog drugog žutog kartona.

Laziju je ovo bila peta uzastopna utakmica bez poraza.