ŠAHOVSKI ZAGREB OPEN

Pobjeda Gajewskom, Martinović novi velemajstor

25.04.2011 u 09:46

Stević izborio nastup na prvenstvu Hrvatske, Basarić pobijedio, a 14-godišnji Iveković 4. na B-turniru

Poljski velemajstor Grzegorz Gajewski pobjednik je šahovskog A-turnira na otvorenom prvenstvu Zagreba. Na tom natjecanju u konkurenciji 46 igrača sudjelovala su čak 23 velemajstora.

Gajewski je osvojio sedam bodova iz devet partija. Saša Martinović, 20-godišnji Zadranin, postao je novi hrvatski velemajstor. Đakovčanin Hrvoje Stević izborio je pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske.

Na B-turniru Zagreb Open okupio je 160 igrača. Pobijedio je Zagrepčanin Srđan Basarić. Ugodno je iznenadio Božidar Iveković, 14-godišnji zagrebački šahist.

Osvojio je četvrto mjesto sa sedam bodova iz devet partija.
Zagreb Open organizirao je Zagrebački šahovski savez. Glavni pokrovitelj turnira bio je Zagrebački sportski savez, a pokrovitelji su još bili Hrvatski šahovski savez i Turistička zajednica grada Zagreba. Sudjelovali su šahisti iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Njemačke, Mađarske, Izraela, Makedonije, Poljske, Rusije, Srbije, Slovačke, Sjedinjenih Američkih Država i Hrvatske.