iz 'modrog' kuta

Pobijedio je Rijeku 3:0, izborio finale Kupa pa zaključio: Nisam zadovoljan!

04.04.2018 u 20:10

Trener Dinama Nikola Jurčević, nakon što su njegovi izabranici u polufinalu Kupa na Maksimiru pobijedili Rijeku 3:0, tvrdi kako sve to baš i nije bilo dobro...

'Ovo je bila strahovito važna utakmica za nas, imali smo imperativ pobjede. Jedan razlog za to je finale Kupa i veliki derbi s Hajdukom, a drugi jest da vratimo samopouzdanje u momčadi', rekao je trener Dinama Nikola Jurčević nakon 3:0 pobjede protiv Rijeke i nastavio:

'Imali smo problema, pogotovo u obrambenoj liniji, ali dečki su odigrali korektno. Pobijedili smo, nismo primili gol i s time mogu biti zadovoljan...'

No, osjetio se onaj 'ALI'... Jer Rijeka je od 47. minute igrala s igračem manje nakon što je kapetan gostiju Filip Bradarić dobio drugi žuti karton. Jurčević ne može biti zadovoljan kako su se njegovi igrači nosili s desetoricom iz Rijeke...

'Ne znam što je bilo u glavama igrača, ali tim dijelom igre nisam zadovoljan. Bili smo u grču, igrali smo u strahu. Mi jesmo pobijedili 3:0, ali i ja se slažem da nije baš sve bilo perfektno... Opustili smo se tek kad smo zabili drugi gol', analizira trener 'modrih' koji je priliku dao Anti Ćoriću. Ovaj ju je iskoristio, prvo je asistirao Soudaniju, a potom - samo dvije minute nakon toga - i zabio za konačnih 3:0.

'On je klasa. Danas je svoju priliku iskoristio na najbolji način', pohvalio je Jurčević 'povratnika' Ćorića. Zadovoljan može biti i reakcijom Izeta Hajrovića koji je zabio za 1:0.

• +10
Dinamo-Rijeka, polufinale Kupa, 4.4.2018. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Hajrović je vrlo koristan, ima odličnu lijevu nogu i može riješiti utakmicu. No, još uvijek nije potpuno spreman jer je imao dugu pauzu, ali može nam biti jako koristan.'

U finalu Kupa, 23. svibnja u Vinkovcima, Dinamo će igrati s Hajdukom.

'Veliki derbi, moramo biti sretni da su ponovo Dinamo i Hajduk u finalu. Do tada ćemo biti još bolji, spremniji i vjerujem da možemo osvojiti Kup', zaključio je trener Dinama Nikola Jurčević.