IGRAČ PREOKRETA

Petković zabio golčinu za preokret pa otkrio je li mu najdraža u karijeri

• 15.06.2023 u 00:25

• Bionic

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u finale Lige nacija u kojem će im u nedjelju protivnik biti pobjednik susreta Španjolska - Italija. Vatreni su u Rotterdamu nakon produžetka pobijedili Nizozemsku 4:2 (2:2, 0:1).

Hrvati su imali pobjedu u rukama u regularnom dijelu, vodili su 1:2, a onda su Nizozmci zabili u šestoj minuti sudačke nadoknade. U produžetku gledali smo opet moćne Dalićeve Vatrene koji su s dva gola (Petković, Modrić) zapečatili sudbinu domaćina.

Hrvatska u finalu Lige nacija, impresivna pobjeda Vatrenih na 'domaćem' terenu!

Nakon susreta pred kamere Nove TV stao je jedan od junaka pobjede, džoker s klupe, strijelac golčine za 3:2, Bruno Petković.

"Jako bitna pobjeda za nas. U svlačionici smo prije utakmice rekli da nam ovo natjecanje nedostaje. Odigrali smo odličnu utakmicu. Mišljenja sam da smo sve mogli i ranije riješili, a najvažnije da smo prošli dalje', poentirao je Petković pa prokomentirao svoj gol.

'Svaki idući gol je najbitniji, ali onaj protiv Brazila na SP-u je bio poseban. Ovaj će biti visoko na ljestvici. Bilo bi lijepo da onaj drugi na kraju nije poništen, ali najvažnije je da smo dobili', dodao je hrvatski napadač.

Petkovićev gol pogledajte OVDJE.

'Nije bilo panike kod 0:1. Pokušali smo zadržati ritam na početku drugog poluvremena. Znali smo da imamo dosta vremena. Primljeni gol u 96. minuti bi mnoge poremetio, no nas nije. Pokazali smo karakter, zaboravili na to i zasluženo prošli u finale. Želja za finale? Nemam želja, neka bolji pobjedi i vidimo se tamo', zaključio je raspoloženi Petković.

• +58
    Liga nacija: Nizozemska - Hrvatska, 14.6.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL