SERIE A

Pašalić i Rebić odigrali derbi bez pobjednika, Napoli s Interom zasjeo na vrh

21.08.2022 u 23:55

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i prvak Milan su u Bergamu igrali 1-1 (1-0)

Domaće je u prednost doveo Malinovskij (29) nakon što se njegov udarac sa 20-ak metara odbio od bloka igrača Milana i prevario vratara Maignana, da bi na konačnih 1-1 poravnao Bennacer (68) lijepim udarcem sredinom nastavka.

Mario Pašalić igrao je za Atalantu do 73. minute, dok je Ante Rebić bio na terenu za Milan do 58. minute.

Oba sastava sada imaju po četiri boda, dva manje od vodećih Napolija i Intera.

Istovremeno su Bologna i Verona također igrale 1-1 (1-1). Dpmaći su poveli golom Arnautovića (21), a izjednačio je Henry (43). Za obje momčadi ovo je prvi bod u novoj sezoni.

ogometaši Napolija i u 2. su kolu nove sezone talijanskog prvenstva ostvarili uvjerljivu pobjedu, ovoga puta su sa 4-0 (2-0) na svom terenu svladali novaka u Serie A Monzu.

Briljirao je novi ljubimac navijača Gruzijac Kvaratshelia (35, 62) koji je postigao dva gola, prvog sjajnim udarcem s distance za 1-0, a drugog plasiranim udarcem za 3-0. Drugi gol na utakmici postigao je Osimhen (45+2), a konačni rezultat postavio je stoper Kim (90+3).

Empoli i Fiorentina su u "vatrenom" toskanskom derbiju igrali 0-0. Fiorentina sada ima četiri boda, a Empoliju je ovo prvi bod.