tko će zabijati?

Panika u Tottenhamu; Jose Mourinho u najvažnijem dijelu sezone ostao bez jedinog napadača

18.02.2020 u 14:50

Europski nogometni doprvak Tottenham Hotspur sljedećih će nekoliko tjedana biti bez svog južnokorejskog napadača Sona Heung-mina koji će se morati podvrgnuti operaciji desnog ramena koje je ozlijedio tijekom nedjeljnog prvenstvenog susreta protiv Aston Ville

Junak nedjeljnog londonskog derbija bio je napadač Tottenhama Son Heung-Min. On je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2) prvo zapucao jedanaesterac - Golman Aston Ville Pepe Reina obranio mu je udarac - ali lopta se odbila do Koreanca, koji iz drugog pokušaja trese mrežu za vodstvo 'spursa' 2:1.

Son Heung-Min prometnuo se u spasitelja Josea Mourinha u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kad je zabio za pobjedu Tottenhama 3:2!

No, nakon utakmice Son se žalio na bolove desne ruke, te je odmah poslan na pretrage. Iz Tottenhama su se u utorak oglasili s lošim vijestima i objavili da Son mora na hitnu operaciju. Navodno se radi o lomu desne ruke i ramena te ga nakon operacije čeka najmanje mjesec dana pauze.

Son je jedan od najvažnijih igrača momčadi Josea Mourinha, posebice nakon što se u siječnju ozlijedio najbolji strijelac momčadi Harry Kane koji se još nije oporavio i sigurno da je ovo težak udarac za Tottenham. U dosadašnjem dijelu sezone odigrao 32 utakmice u svim natjecanjima, te je zabio 16 golova i dodao devet asistencija.

• +5
Premier liga, Tottenham - Manchester City Izvor: Profimedia / Autor: Adam Davy / PA Images / Profimedia

Tottenham se trenutačno nalazi na peto mjestu ljestvice Premier lige s 40 bodova, jednim manje od četvrtog Chelseaja, dok će u osmini finala Lige prvaka igrati protiv RB Leipziga, a prva utakmica je u Londonu u srijedu (19. veljače). Već u subotu 22. veljače 'spursi' u prvenstvu' igraju gradski derbi s Chelseajem na Stamford Bridgeu, a to je ujedno i izravna borba za četvrto mjesto na ljestvici, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.