totalni podbačaj

Ovo su prve izjave trenera Modrih Sergeja Jakirovića poslije 'grčke tragedije'

14.03.2024 u 21:28

Nogometaši Dinama nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Konferencijske lige, a komentar poslije debakla dao je gostujući trener Sergej Jakirović

PAOK je poveo golom Abdula Rahmana Babe (27), za 2-0 se lopta u mrežu odbila od Petra Sučić (33-ag), a za 3-0 je pogodio Brandon Thomas (42). Dinamo je smanjio na 3-1 preko Arbera Hoxhe (49), da bi plasman PAOK-u u četvrtfinale osigurali Konstantinos Koulierakis (73) i Andrija Živković (88-11m).

'Mislim da smo prvo poluvrijeme podbacili, bili smo mlaki. Nismo mogli uspostaviti posjed, s druge strane, bili smo očajni u prekidima. Na poluvremenu smo rekli da nema predaje. Kad smo zabili, onda smo 25 minuta bili dobri, imali smo i šanse za povesti u ukupnom rezultatu', pričao je Jakirović i nastavio:

• +61
PAOK - Dinamo, Konferencijska liga, 2023/24. Izvor: EPA / Autor: PAVLOS MAKRIDIS / MEGA PRESS/Pix

'Uspostavili smo kontrolu, ali smo primili gol iz prekida. Pokušali smo poslije riskirati, ali nakon kontre smo izgubili utakmicu. Možemo samo čestitati protivniku.'

Želio je još nešto napomenuti…

'Oni su bili agresivniji. Morali smo ponoviti utakmicu s Maksimira. Iznenadilo me što igrači nisu htjeli primiti loptu, nije bilo hrabrosti i odvažnosti. Primili smo jeftin prvi gol, treći... Ali, ne možemo iz ove kože. Pokazali smo premalo da se izvučemo. Žao mi je što Špikić nije zabio za 3:2. PAOK bi bio u nokautu, no sve skupa je to premalo za prolazak. Propustili smo veliku prigodu. Bili smo jedini hrvatski predstavnik u ovoj fazi natjecanja. Dosta nas je to iscrpilo. Moramo se regenerirati i pobijediti u nedjelju u prvenstvu.'