VIRTUOZ NA LEDU

Ovo je najbolja klizačka izvedba svih vremena

29.04.2011 u 09:28

Kanađanin Patrick Chan (20) osvojio je naslov svjetskog prvaka u klizanju na SP koje se održava u Moskvi, a do svog prvog naslova Chan je stigao s rekordnim brojem bodova, osvojio ih je čak 280.98.

Chan je u kratkom programu u srijedu osvojio rekordnih 93.02 bodova, a za svoju izvedbu u slobodnom programu dobio je čak 187.96 bodova, što je također najbolji rezultat postignut ikada na nekom klizačkom natjecanju.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Takahiko Kozuka (22), koji je nakon kratkog programa bio šesti, sa 250.41 bodova, dok je bo bronce stigao ruski mladac, 17-godišnji Artur Gačinski sa 241.86 bodova.

Branitelj naslova osvojenog prošle godine u Torinu, Japanac Daisuke Takahashi natjecanje je završio na petom mjestu sa 232.97 bodova.