UZVRATNE UTAKMICE

Rijeka opet svladala B36 i izborila oglede s Lilleom; Osijek se pobjedom oprostio od Europe

17.08.2023 u 20:31

Osijek je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige pobijedio Adanu 3:2, ali to Tomasovoj momčadi nije bilo dovoljno, jer u prvoj je utakmici Osijek doživio težak (1:5) poraz. Rijeka je zato rutinski odradila posao protiv momčad s Farskih Otoka, te je i u uzvratu pobijedila B36. Ovog puta bilo je 2:0

OSIJEK - ADANA DEMIRSPOR 3:2 (1:5, u zagradi je rezultat prve utakmice)

OSIJEK: Malenica - Gržan, Barišić, Mrktčjan, Guedes - Brlek, Nejašmić - Bukvić, Caktaš, Lovrić, Mierez

ADANA DEMIRSPOR: Karačić - Svensson, Manev, Gravillon, Rodrigues - Stambouli, Akbaba - Sari, Belhanda, Akintola - Ndiaye

• +24
Osijek - Adana Demirspor, 3. pretkolo Konferencijske lige, 17.8.2023. Izvor: Cropix / Autor: Ivan Peric
  • 90'+5 KRAJ U OSIJEKU
  • 90' GOOOL - sve je gotovo Erdogan je zabio drugi gol za Adanu i smanjio zaostatak na 2:3
  • 89' Osijek je imao korber, Karačić je promašio loptu, ali Špoljarić ju nije uspio dobro zahvatiti
  • 82' GOOOOL - Gržan je zabio za vodstvo Osijeka 3:1
  • 81' Jugović je srušen u 16-ercu a suadac je pokazao na 11 metara; Güller ga je srušio
  • 80' Špoljarić i Hiroš ušli; Mierez i Lovrić izašli
  • 74' ne predaju se Osijekovi igrač; ako već ne mogu nadoknaditi minus, da barem pobjedom okončaju svoj europski nastup
  • 73' Jugović je ušao, Nejašmić izašao
  • 71' Lovrićev fenomenalan pokušaj, ali još ljepša je bila Karačićeva obrana
  • 69' na par sekundi su se pogasila svjetla na Opus Areni, ali vrlo brzo sve je izgledalo u najboljem redu
  • 66' Erdogan se našao pred Malenicom, no njegov je udarac blokiran
  • 64' Nani je ušao, Belhanda izašao; mijena i Osijek; Pušić je ušao, Caktaš izašao
  • 63' Gržan je u zadnji čas izbio loptu pred Akintolom, ostalo je 2:1 za Osijek
  • 59' GOOOOL! Pritisak Osijeka donio je rezultata; Caktaš je pogodio za vodstvo Osijeka
  • 57' Akbaba je izašao sam pred golmana Osijek, no ostaje 1:1; odmah je uzvratio Caktaš, no njegov udarac golman je izbio u korner
  • 55' utakmica na Opus Areni se posve otvorila; Osijek više nema što čekati, a onda i Adana ima više prostora
  • 50' dojam je da je Adana u nastavku zaigrala još bolje; Osijek teško izlazi sa svoje polovine terena
  • 47' Sari je zapucao s desne strane, Malenica je na mjestu
  • 46' počelo je drugo poluvrijeme; Niang je ušao, Ndiaye izašao
  • 45'+1 Kraj prvog poluvremena
  • 45' Mrktčjan je bio najviši na Lovrićev ubačaj, ali i neprecizan. Šteta
  • 42' GOOOOOL! Nejašmić je zabio za 1:1 nakon ubačaja s desne strane
  • 39' Belhanda je oprobao svoj udarac, no Malenica se ispružio i zaustavio udarac
  • 31' GGGOOOLLL! greška Osijeka na sredini terena koju su gosti kaznili, strijelac je Yusuf Sarı
  • 28' Caktašev projektil s nekih 14, 15 metara prohujao je preko gola
  • 25' nova opasnost za Osijek; imali su gosti slobodan udarac, a nakon ubačaja Gravillon je glavom poslao loptu preko gola
  • 18' Caktašev udarac nije bio problem za Karačića
  • 17' i Bukvić je dobio žuti karton, ali zbog oštrog starta
  • 15' Lovrić je dobio žuti karton jer pokušao je prevariti suca, odnosno odglumio je prekršaj u suparničkom 16-ercu
  • 11' evo i prve prijetnje gostiju, Ndiaye ipak nije uspio dobro pucati
  • 8' Mrktčjan je odlično povukao, dodao do Bukvića koji sjajno puca, ali golman gostiju uspio je zaustaviti njegov udarac
  • 3' Barišić je bio u prilici, no nije bilo opasnosti po Karačića
  • 2' pritisak Osijeka; Lovrić je isposlovao korner, nakon kojeg je Bukvić pucao, ali neprecizno
  • zanimljivo, ovo je Adani prvo europsko gostovanje u povijesti kluba
  • dvoboj na Opus Areni upravo je počeo; Osijek igra u bijelo-plavoj kombinaciji, a gosti iz Turske u crnoj
Sari je zabio za 0:1 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Nejašmić strijelac za 1:1 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Caktašev gol za 2:1 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Gržanov gol za 3:1 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Erdogan je postavio konačnih rezultat: Osijek - Adana 3:2 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

RIJEKA - B36 TORSHAVN 2:0 (3:1, u zagradi je rezultat prve utakmice)

RIJEKA: Labrović - Veiga, Galešić, Radeljić, Vukčević - Hodža, Selahi - Pašalić, Fruk, Janković - Ivanović

B36 TORSHAVN: Lamhauge - Jonsson, Nattestad, Egilsson - Solheim, Johansen, E. Nielsen, Skandari, Benjamisen - Przybylski, B. Nielsen.

• 90'+3 KRAJ UTAKMICE
  • 90' silovit ali i neprecizan Ivanovićev udarac, koji je preletio tribinu s Armadom
  • 88' Grgić je pokušao udarcem iskosa, no Lamhauge je izbio loptu u korner; veseli ova ambicija Rijeke, koja se očito nije zadovoljila s dva gola u mreži B36
  • 82' GOOOOL - Alen Grgić na asistenciju Ilinkovića zabija za 2:0
  • 80' gledatelji na Rujevici tjeraju Rijeku po novi gol
  • 73' Jakirović je izvadio Pašalića, a Rujevica mu se naklonila
  • 69' Vukčević je poslao povratnu loptu, Ivanović zabio, ali i sudac je označio zaleđe
  • 66' Ilinković tek što je ušao, našao se u prilici. Ipak, ostalo je 1:0
  • 61' Knudesn je ušao, Nielsen izašao; izašao je i Skandari, a ušao je Šabala
  • 56' Vukčeviće je tražio Ivanovića, i pronašao ga je , ali lopta je ipak završila u gol-autu
  • 52' Djouahra je prvo uzeo loptu protivniku, a potom i Lamhaugea stavio u probleme
  • 46' počelo je drugo poluvrijeme
  • 45'+2 kraj prvog poluvremena
  • 44' na drugoj strani zaprijetio je Ivanović
  • 43' Johansen je rukom ubacio iz auta, daleko pred Labrovićev gol, međutim, obrana Rijeke bila je oprezna
  • 38' Vukčević je ubacio, međutim Selahi nije dohvatio loptu
  • 34' gosti s Farskih Otoka nisu se predali, ali Rijeka je ipak bolja momčad
  • 17' Marco Pašalić u novoj je prilici
  • 14' GGGOOOLLL Pašalić je zabio za vodstvo Rijeke
  • 12' ubacio je Selahi, iako je taj ubačaj izgledao više kao udarac; pa je logično i da ga nitko nije uspio dohvatiti
  • 10' Nediljko Labrović prilično je zaposlen
  • 8' momčad s Farskih Otoka igra vrlo dobro; s pravom je Jakirović upozoravao da još ništa nije gotovo
  • 3' Fruk je izveo korner za Rijeku, međutim gosti su mirno očistili situaciju
  • 1' gosti su skoro kaznili veliku grešku domaće obrane
  • počela je utakmica na Rujevici
  • Rijeka igra u svjetloplavo-bijelo kombinaciji, a gosti u žuto-crnoj
  • prepuna Rujevica dočekala je Rijeku i B36
  • +16
Rijeka - B36 Torshavn, 3. pretkolo Konferenscijske lige, 17.8.2023. Izvor: Cropix / Autor: Damir Skomrlj
Pašalić je zabio za Rijekimo vodstvo 1:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Grgićev gol za Rijekino vodstvo 2:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport