marić čovjek odluke

Osijek se oporavio od hajdučkog šoka, Rudešovom jadu nema kraja

08.02.2019 u 19:50

U prvoj utakmici 20. kola HT Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su u Kranjčevićevoj Rudeš, zahvaljujući pogotku Mirka Marića...

Nakon poraza u derbiju protiv Hajduka prošlog vikenda, Osijek se ovog petka vratio na pobjednički kolosijek u dvoboju u kojeg je ušao kao apsolutni favorit, s obzirom da Rudeš još uvijek ne zna za pobjedu ove sezone u HT Prvoj ligi.

• +3
HT Prva liga, 20. kolo: Rudeš - Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Ništa se za mali zagrebački klub nije promijenilo ni u ovom dvoboju, a Tomislav Ivković morat će se u nastavku sezone pretvoriti u čudotvorca ako želi spriječiti ispadanje svog kluba iz lige.

Ljubitelji nogometa u Kranjčevićevoj gledali su utakmicu u kojoj se ključni trenutak dogodio u 48. minuti kada je Mirko Marić iskoristio pogrešku domaće obrane, sjurio se s centra prema golu i sigurno poentirao.

Rudeš - Osijek 0:1 (Marić 48) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Rudeš je do kraja susreta ipak mogao izjednačiti u 73. minuti kada je Božić izbio ispred Malenice, ali nije uspio zavrnuti loptu pokraj osječkog golmana u praznu mrežu. Još više će žaliti za onim što se dogodilo u prvom poluvremenu, kada je u 41. minuti Malenica skrivio kazneni udarac, ali se iskupio obranivši jedanaesterac kojeg je izveo Nikola Krajinović.

Ovom pobjedom Osijek nastavlja borbu s Rijekom i Lokomotivom za drugo mjesto na ljestvici, dok je Rudeš ostao na samo tri osvojena boda i ima ogroman zaostatak za Istrom, Interom i Slavenom...

Rudeš - Osijek, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

HT Prva liga, 20. kolo:

Rudeš – Osijek 0:1 (Marić 48)

Rudeš - Osijek 0:1 (20. kolo 2018./19., 8.2.), sažetak Izvor: Pixsell / Autor: Vimeo

Rudeš-Osijek0:1