rutinski trijumf

Osijek protiv Zagorca uvjerljivom pobjedom prošao dalje u hrvatskom Kupu

19.09.2018 u 17:45

Nogometaši Osijeka očekivano su izborili plasman u osminu finala Hrvatskog kupa nakon što su u Krapini pred 1.000 gledatelja pobijedili Zagorec sa 3-0.

Osijek je bez suviše stresa odradio gostovanje u Krapini postigavši jedan pogodak u prvom, te još dva u drugom dijelu utakmice.

Golove su zabili Pervan u 35. minuti, Kamenar u 54. minuti, te Štrkalj tri minute prije kraja utakmice.

Osijek se tako pridružio Interu koji je u utorak u Beletincima identičnim rezultatom porazio Bednju.

Preostale utakmice 16-ine finala igraju se idućeg tjedna. U utorak 25. rujna se sastaju Udarnik Kurilovec i Slaven Belupo, dok je dan kasnije na rasporedu čak 13 utakmica.

U srijedu igraju Križevci - Rijeka, Zelina - GOŠK Dubrovnik, Krk - Cibalia, Nehaj Senj - Šibenik, Marsonia - Zagreb, Slavija Pleternica - Vinogradar Mladina, Vukovar '91 - Zadar, Sloga Nova Gradiška - Istra 1961, Primorac Biograd - Lokomotiva, Jadran LP Ploče - Split, Vrapče - Hajduk, Sloga Mravince - Dinamo i Varteks - Međimurje Čakovec.