SJAJNI DOMAĆIN

Osijek nadigrao 'lokose' i skočio na drugo mjesto u prvenstvu

28.10.2017 u 21:10

U utakmici 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je svladao Lokomotivu sa 3:0 i tako nastavio sa sjajnim igrama u prvenstvu

Osječani su prethodno kolo na Rujevici srušili prvaka Rijeku, a sada su uzeli bodove i u Grdaskom vrtu. Ovom pobjedom Osijek je stigao na drugo mjesto ljestvice sa 27 bodova, dva više od treće Rijeke i tri više uz utakmicu više od četvrtog Hajduka, dok je Lokomotiva peta sa 18 bodova.

Prvo poluvrijeme nije bilo pogodaka iako je domaćin bio znatno bolji, ali mu se otvorilo u nastavku.

• +9
Osijek - Lokomotiva, HT Prva liga 14. kolo, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U 67. minuti Lopa je izveo udarac iz kuta, Boban je leđima spretno prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je pred gol-linijom bio prisebni Lukić kojem nije bilo teško sa jednog metra zatresti mrežu.

Osijek – Lokomotiva 1:0, Lukić 66'

Osijek je povećao prednost 13 minuta kasnije. Hajdradinović je proigrao utrčalog Marića koji je bio vrlo dobro postavljen i onda vrlo preciznim udarcem, pogodio sam lijevi donji kut za 2:0.

Osijek – Lokomotiva 2:0, Marić 80'

U sudačkoj nadoknadi veliki kiks vratara gostiju Šempera koji je krenuo ispucati loptu koja mu je dolazila na tridesetak metara od njegovih vratiju. Spetljao se i pao, što je iskoristio Hajdradinović i pogodio praznu mrežu za konačnih 3:0.

Osijek – Lokomotiva 3:0, Hajradinović 90'

Dinamo Zagreb-Rijeka3:1
Osijek-Lokomotiva3:0