PRVENSTVO RIJEŠENO?

Dinamo opet bacio na koljena prvaka Rijeku; Soudani čovjek odluke!

28.10.2017 u 17:08

U derbiju 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru je vodeći Dinamo svladao aktualnog prvaka Rijeku 3:1 te tako povećao prednost na prvenstvenoj ljestvici

Prvak Hrvatske još jednom je pao! Prošle sezone momčad s Rujevice je poslije 11 godina prekinula Dinamovu dominaciju, ali u novom prvenstvu 'modri' na uvjerljiv način vladaju ligom. Dinamu je ove sezone u svim natjecanima to bila 19. utakmica i Cvitanovićeva drućžina još je bez poraza.

Po drugi puta su 'modri' na koljena bacili Rijeku, prvo na Rujevici, a sada i na Maksimiru koji je i inače bio neosvojiva utvrda za Kekove taktičke zamisli. Naime, slovenski tručnjak od kada je došao na klupu Rijeke nikada u prvenstvu nije nadmudrio bilo kojeg Dinamovog trenera u njegovom dvorištu (ako je riječ o prvenstvenim utakmicama). Pod njegovim vodstvom Rijeka je sada deveti puta gostovala na zagrebačkom stadionu i upisala sedmi poraz (uz dva remija).

• +15
Dinamo - Rijeka, 14. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

A dobro je počelo za goste koji su otupili napadačku oštricu domaćina koji je u uvodnom dijelu susreta bio gotovo bezopasan. Uz to Rijeka je u devetoj minuti povela. Nakon brze akcije i ubačaja, Puljić nije uspio pucati, lopta je došla do Acostyja koji je zatresao mrežu za 0:1.

Dinamo – Rijeka 0:1, Acosty 9'

Ni poslije primljenog pogotka Dinamo se nije probudio, imao je terensku inicijativu, ali ne i prave prilike. No u 29. domaćin je stigao do izjednačenja. Soudani je dao povratnu loptu okružen s dvojicom suparnika, Sluga obranio prvi udarac Ademija, a zatim je na loptu stigao Moro i sa 14 metara neobranjivo pogodio za 1:1.

Dinamo – Rijeka 1:1, Moro 29'

Tako se otišlo na odmor, a u nastavku na terenu je Dinamo dominirao i došao do zasluženog trijumfa. U junaka se pretvorio Soudani. Alžirac je prvo poentirao za 2:1 u 49. minuti. Poslije kornera vraćena mu je lopta, a Soudani je nekom vrstom škarica opet atraktivno zabio. Majstor za derbije, majstor za lude golove!

Dinamo – Rijeka 2:1, Soudani 49'

Isti igrač dokrajčio je prvaka u 79. minuti. Odlični Olmo je oduzeo loptu suparniku, gurnuo je u prostor za Soudanija koji je još jednom izbio sam pred gol Rijeke i poentirao.

Dinamo – Rijeka 3:1, Soudani 79'

Alžirskom reprezentativcu bio je to 13. gol u dersu Dinama koji je zabio Riječanima te se tako izjednačio sa legendarnim Slavenom Zambatom. Soudani s pravom nosi nadimak Mr. Derby, uvijek zabija kada je najvažnije i to je u pravilu na atraktivan način.

I za kraj još jedna zanimljivost, kada je jedna momčad u HNL-u nakon 14. kola zadržala prednost od šest bodova, a Dinamo ju je povećao na čak devet, uvijek se okitila naslovom prvaka.

Dinamo Zagreb-Rijeka3:1
Osijek-Lokomotiva19:00