tužni borna sosa

Oglasio se tragičar 'malih vatrenih'; zbog njegovog nepromišljenog crvenog kartona Hrvatska bi mogla ostati bez plasmana na EP

13.11.2020 u 13:33

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija imala je nakon prvih 45 minuta velikih 2:0 protiv Škota u Edinburghu, no izabranici Igora Bišćana uspjeli su u nastavku sve prokockati i susret u kojem su 'mali vatreni' mogli izboriti EURO završio je 2:2 Jedan od tragičara ove utakmice je Borna Sosa koji je zaradio bespotreban izravni crveni karton

Igrala se 56. minuta utakmice U-21 reprezentacija Škotske i Hrvatske. Izabranici Igora Bišćana u tom su trenutku vodili 2:1 i bili u napadu, Borna Sosa (22) dobio je loptu na lijevom boku i krenuo u prodor. No, uklizao mu je Porteous, pokušao izbiti loptu, a borba se nastavila uz aut-liniju.

Oba su igrača već izašla izvan terena, pali su jedan preko drugoga, a Borna Sosa je apsolutno nepotrebno i nepromišljeno na podu nogom udario škotskog reprezentativca. Da, jasno se to vidjelo, a vidio je to i glavni sudac, Talijan Fabbri. Nije razmišljao niti sekunde, odmah je Sosi pokazao izravni crveni karton zbog namjernog udaranja protivnika!

Nakon toga se sve raspalo, Hrvatska je primila još jedan gol, potom su i Škoti ostali s igračem manje, ali nije pomoglo. Utakmica je završila 2:2 i 'mali vatreni' sada više ne ovise o svojim rezultatima. Lako je moguće da ostanu bez plasmana na EURO.

Nakon svega se oglasio i naš tragičar Borna Sosa. Jasno, sad mu je krivo, ali kasno je za kajanje...

'Ovo mi je bio prvi crveni karton u karijeri! Da, vidio sam na snimci, izgledalo je ružno, ali vjerujte da nije bilo nikakve namjere da nogom udarim igrača na zemlji', rekao je Borna Sosa u razgovoru za Sportske novosti i nastavio:

• +11
Škotska - Hrvatska, U-21, kvalifikacije za Euro, 12.11.2020. Izvor: Profimedia / Autor: Malcolm Mackenzie/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

'Nije mi to bilo na kraj pameti. Nekako smo padali, suparnik je u padu nekako uspio podignuti moju lijevu nogu, a ja sam se što prije htio iskrcati iz tog položaja. Htio sam se odmah podići na noge, ali kad sam to htio napraviti, stao sam ne njega, pa je izgledalo da sam ga nagazio. Žao mi je, jako mi je žao...'

Teško se mirio s činjenicom da je postao neizravni krivac za ovaj kiks protiv Škota.

'Zaista je to bio nevjerojatan splet okolnosti, kako se samo poklopilo. Totalno glup splet okolnosti, to je zaista nevjerojatno. Znate da nisam incidentan igrač, da tako nešto nikad nisam napravio, a sad se to dogodilo. A što mogu, osim žaliti. Utakmica je bila nekako čudna, s puno dugih lopti, duela, bez pravih šansi, a pala su četiri gola. Mi smo sve kontrolirali, ali se onda dogodio taj teški sklop nesretnih okolnosti jedan za drugim u dvije minute. Ovo mi je najsretniji potez u karijeri', zaključio je tužni Borna Sosa. No, kasno je sad...