BRAVO SHAQ

O'Neal peti igrač NBA koji je zabio 28.000 koševa

20.01.2010 u 11:26

LeBron James i Cleveland Cavaliersi osigurali su da važna noć u životu Shaquilea O'Neala u kojoj je došao do 28.000. koša ne bude pokvarena

James je zabio 28 koševa uz 11 asistencija i devet skokova i Cavsi su pojačali obranu i svladali gostujuće Toronto Raptorse 108-100 u utorak navečer.

'Stvarali su nam probleme u prvom poluvremenu, ali smo ih zaustavili u drugom poluvremenu', izjavio je James.

O'Neal je postigao 16 koševa, uključujući i polaganje u prvoj minuti utakmice zahvaljujući kojem je postao peti igrač u NBA koji je zabio 28.000 koševa u karijeri.

Budući član Kuće slavnih priključio se legendama Kareemu Abdul-Jabbaru (38,387), Karlu Maloneu (36,928), Michaelu Jordanu (32,292) i Wiltu Chamberlainu (31,419).

'Sretan sam što sam postao 'broj pet', tu su neka slavna imena ispred mene i iza mene', rekao je O'Neal. 'Jedino što si zamjeram je što sam do sada promašio 5.000 slobodnih bacanja. Da sam pogodio bar pola od toga sada bih već imao preko 30.000 koševa.'

Mo Williams je postigao 22 pogotka uz 10 asistencija za Cleveland (32-11).

U redovima Toronta Chris Bosh je ubacio 21 koša, ali samo pet u drugom poluvremenu, dok je Talijan Andrea Bargnani dodao 19.

Nakon što su stvorili prednost od deset koševa na početku zadnje četvrtine Cavsi su malo stali i dopustili Raptorsima da naprave seriju 11-4 i dođu na 95-94 sedam minuta prije kraja.
Cavsi su onda odgovorili sa serijom 7-0 i došli do vodstva 102-94 4:26 minute prije kraja.

Raptors su se opet približili na 104-100 2:44 prije kraja, ali je onda nakon promašaja Josea Calderona, James pogodio četiri slobodna u zadnjih 1:21 za konačnu pobjedu.

U Miamiju je Heat bio bolji od Indiana Pacers 113:83. Dwyane Wade je zabio 18 od svojih 32 koša u prvoj četvrtini, Michael Beasley je zabio 21 i Heat (21-19) je došao do pobjede nad gostujućim Pacersima drugi put ove sezone.

Brandon Rush je postigao 17, a Troy Murphy 11 uz 12 skokova za Indianu (14-27).