HT PRVA LIGA

Novi hrvatski prvoligaš nastavlja raditi dar-mar u prvenstvu; stranci presudili i Puljanima

02.09.2018 u 20:31

U prvoj nedjeljnoj utakmici šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige na Aldo Drosini je Gorica svladala Istru 1961 2:0 te tako potvrdila da je u velikoj formi

Novi prvoligaš najugodnije je iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva. Gorica je upisala i treću pobjedu u nizu, nakon Hajduka i Rudeša sada je pala Istra 1961, a što je zanimljivo sva tri suparnika svladana su istim rezultatom 2:0.

Domaćin je vjerovao da bi mogao zaustaviti zahuktale goste, no Goričani su promarširali i njihovim stadion i to opet zahvaljujući svojim strancima koji su postigli oba pogotka. Stvarno se mora zapljeskati upravi Gorice koja je pogodila sa pojačanjima iz inozemstva, ne zna se koje je bolje od kojega. Bit će novca od prodaje...

Istra 1961 je u prvom poluvremenu bila bolja momčad, ali domaći igrači nikako nisu uspjevali pronaći način kako svladati vratara Gorice Kahlinu. Na golove se čekalo do drugog dijela, a tada se gostima otvorilo.

Prvi pogodak u 74. zabio je veznjak indonezijsko-nizozemskog porijekla Suk koji je poslije kornera bio najviši u skoku te je loptu zakucao glavom. Gostujući strateg Jakirović u igru ga je ubacio samo devet minuta ranije...

Istra 1961 – Gorica 0:1, Suk 74' Izvor: Društvene mreže

Samo četiri minute kasnije priču je zaključio poljski golgeter Zwolinski. Atiemwen je iskoristio neopreznost lijevog braniča Rubića, došao mu iza leđa u punom sprintu i odnio loptu te uskoro asistirao usamljenom Zwolinskom kojem je to peti pogodak te je zasjeo sam na vrh ljestvice stijelaca.

Istra 1961 – Gorica 0:2, Zwolinski 78' Izvor: Društvene mreže

Gorica je peta s deset bodova koliko ima i četvrta Lokomotiva, dok je Istra ostala na devetoj poziciji s dva boda. Puljani su eventualnom pobjedom mogli preskočiti Hajduk i gurnuti ga još niže na tablici, ali ta želja im se nije ostvarila.