premier liga

Novi golman Arsenala cijeli će život pamtiti svoj debi na golu 'topnika'; primio je gol nakon svega 74 sekunde. Bio je to i jedini gol na utakmici

06.02.2021 u 16:21

U prvom dvoboju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa je pobijedila Arsenal 1:0, a pitanje pobjednika razriješio je pogodak postignut u 74. sekundi utakmice.

Pogodak odluke zabio je Ollie Watkins nakon što su domaćini iskoristili pogrešku suparnika.

Bertrand Traore je 'ukrao' loptu i poslao ju u sredinu do Watkinsa koji je pucao po golu, lopta je promijenila smjer i Mathew Ryan je bio nemoćan.

Zanimljivo, Ryan je u svom prvom premierligaškom nastupu na vratima Arsenala primio pogodak nakon svega 74 sekunde igre, postavši tek četvrti vratar u povijesti lige koji je u prvom nastupu primio gol u prve dvije minute.

Ostala trojica 'sretnika' su Gavin Ward koji je na vratima Boltona u sezoni 1995/96. primio gol u drugoj minuti, Ian Bennett (Sheff Utd) koji je u sezoni 2006/07. primio pogodak u debiju nakon samo jedne minute, te Daniele Padelli na vratima Liverpoola koji je također, u sezoni 2006/07. primio gol u drugoj minuti.

U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova.

Villa je ovom pobjedom napredovala na osmo mjesto sa 35 bodova, dok je Arsenal ostao na 10. mjestu sa 31 bodom.

U vodstvu su Manchester City sa 47 i Manchester United sa 44 boda.