NBA liga

Nova pobjeda Utah Jazza koji drže vrh ljestvice; Hrvat Bogdanović potpuno nadigrao Srbina Bogdanovića i napunio koš Atlante

05.11.2021 u 11:22

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Atlanta Hawkse sa 116:98 ostvarivši sedmu pobjedu u prvih osam susreta nove NBA sezone

Jazzeri su tako zadržali vrh Zapadne konferencije ispred Golden State Warriorsa koji imaju jednu pobjedu manje.

Utakmica je bila neizvjesna u prve tri četvrtine, na ulazu u posljednju dionicu gosti su vodili 75-74. No, u zadnjoj četvrtini Bojan Bogdanović i društvo su odigrali sjajno i taj period igre dobili su sa 41-24. U posljednjih 12 minuta igrači Utaha postigli su čak osam trica.

Pobjednički sastav je predvodio igrač s klupe Jordan Clarkson sa 30 koševa, dok je Bojan Bogdanović za 31 minutu zabio 23 koša, uz pet skokova i dvije asistencije. Imao je i jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte.

"Svi su mi prilazili i govorili, JC, nastavi pucati, nastavi pucati. To se i dogodilo," kazao je Clarkson.

"Zato volim ovu momčad. Volim svoje suigrače, volim trenerski stožer, volim ovu organizaciju. Oni vjeruju u mene i vjeruju u ono što mogu," dodao je. Joe Ingles je ubacio 19 koševa, a Rudy Gobert upisao 13 koševa i 15 skokova.

Kod domaćina koji je upisao drugi uzastopni poraz, te peti ukupno, najefikasniji je bio Trae Young sa 21 košem i sedam asistencija, dok je Clint Capela zabio 13 koševa uz 10 skokova. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović završio je utakmicu sa osam koševa i pet skokova.

Košarkaši Oklahoma City Thundera pobijedili su Los Angeles Lakerse sa 107-104, za tek drugi trijumf ove sezone i to drugi protiv iste ekipe.

Lakersi, koji su nastupili bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, su imali 19 koševa prednosti, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Shai Gilgeous-Alexander predvodio je goste sa 28 koševa, Luguentz Dort je dodao 17, a Ty Jerome i Darius Bazley po 14 koševa.

Kod Los Angelesa najefikasniji su bili Anthony Davis (29), Russell Westbrook (27) i Carmelo Anthony (21). Davis, koji je na kraju prvog poluvremena zadobio ozljedu desnog palca, a u drugom je nosio crni steznik, dodao je i 18 skokova.

"Kad god LeBron nedostaje i ne može igrati, očito postoji zabrinutost. Nadamo se da ozljeda nije ozbiljna i da će se uskoro vratiti", rekao je trener Lakersa Frank Vogel.

"Ovu utakmicu nismo trebali izgubiti. Boli izgubiti od iste momčadi dvaput u tjedan dana na isti način," dodao je Anthony.

Phoenix Sunsi su pobijedili Houston Rockets sa 123-111 upisavši i treću pobjedu u nizu. Devin Booker je predvodio Sunse sa 27 koševa, dok su Mikal Bridges i Deandre Ayton zabili po 16 koševa. Na drugoj strani najefikasniji su bili Kevin Porter sa 20 koševa i šest skokova, te Christian Wood sa 18 koševa.

Boston je na gostovanju pobijedio Miami sa 95-78 prekinuvši Heatov niz od pet pobjeda. Jaylen Brown postigao je 17 poena i predvodio šest dvoznamenkastih strijelaca Bostona. Dennis Schroder je dodao 14, a Aaron Nesmith 13 koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Jimmy Butler sa 20 i Duncan Robinson sa 16 koševa.

Philadelphija je bila bolja od Detroita sa 109-98. Seth Curry sa 23 i Tyrese Maxey sa 20 predvodili su goste, dok je Jerami Grant bio prvo ime Pistonsa sa 27 poena, šest skokova i četiri asistencije.