REZULTATI RUKOMETNOG SP-A

Norveška se vratila na pobjednički put, a Sander Sagosen je čudesan; Portugal, Švedska i Egipat rasturili svoje suparnike

Izvor: EPA / Autor: Anne-Christine Poujoulat / POOL

Rukometne reprezentacija Francuske, Portugala, Švedske i Egipta ostvarile su i druge pobjede na svjetskom rukometnom prvenstvu, dok je Slovenija neočekivano izgubila od Rusije

Francuska je ostvarila i drugu pobjedu u skupini E. Nakon slavlja protiv Norveške, Francuzi su dobili i Austriju sa 35:28

Hugo Descat, Ludovic Fabregas i Michael Guigou predvodili su Francusku sa po četiri gola, dok su kod Austrijanaca najefikasniji bili Tobias Wagner sa sedam i Lukas Hutecek sa šest pogodaka.

U drugom susretu iz skupine Norveška je pobijedila Švicarsku sa 31:25 uz 11 pogodaka Sagosena.

  • +4
  • +1

Švicarska - Norveška, SP u rukometu 2021., 2. kolo

Izvor: EPA / Autor: Anne-Christine Poujoulat / POOL

Drugu pobjedu ostvario je i Portugal u skupini F porazivši Maroko 33:20. U pobjedničkim redovim najefikasniji je bio Pedro Portela s devet golova, a kod Marokanaca Amine Harchaoui je postigao pet pogodaka.

Island je stigao do prvih bodova porazivši Alžir 39:24.

Domaćin je u skupini G također, zadržao maksimalan učinak ostvarivši uvjerljivu 38:19 pobjedu protiv Sjeverne Makedonije.

Egipatsku vrstu predvodili su Mohamed Mamdouh s osam i Hassan Kaddah sa šest pogodaka. Kod Makedonaca koji nakon dv kola imaju dva poraza Kiril Lazarov, Nikola Markoski i Žarko Peshevski zabili su po tri gola.

Švedska je slavila protiv Čilea sa 41:26 i također ima dvije pobjede. Kod Šveđana je bio nezadrživ Lucas Pellas sa 12 golova.

U skupini H Rusija je neočekivano pobijedila Sloveniju sa 31:25, dok je Bjelorusija slavila protiv Južne Koreje sa 32:24.

Nakon rutinski izvedenog uvodnog zadatka protiv Korejaca, momčad slovenskog izbornika Ljubomira Vranješa u subotu se suočila s puno težim zadatkom protiv Rusije. Slovenija je bila u podređenom položaju tijekom cijele utakmice i Rusija je zasluženo slavila.

Dmitri Kiselev, Igor Soroka i Sergej Kosorcov zabili su po šest golova u pobjedničkim redovima, dok su Sloveniju predvodili Jure Dolenec sa šest i Dragan Gajić s pet golova.

Bjelorusija je dobila Koreju na krilima Mikite Vailupau koji je zabio osam, te Artsema Karaleka sa šest golova.

Nakon dva kola u skupini H, Bjelorusija i Rusija su u vodstvu s po tri boda, Slovenija ima dva, a Južna Koreja je bez bodova.

Svjetsko prvenstvo

Skupina E

Austrija-Francuska28:35
Švicarska-Norveška25:31
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Francuska22004
2.Norveška21012
3.Švicarska21012
4.Austrija20020

Sljedeće utakmice

18.1.Francuska-Švicarska
18.1.Norveška-Austrija

Skupina F

Maroko-Portugal20:33
Alžir-Island24:39
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Portugal22004
2.Island21012
3.Alžir21012
4.Maroko20020

Sljedeće utakmice

18.1.Portugal-Alžir
18.1.Island-Maroko

Skupina G

Egipat-Sjeverna Makedonija38:19
Čile-Švedska26:41
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Švedska22004
2.Egipat22004
3.Čile20020
4.Sjeverna Makedonija20020

Sljedeće utakmice

18.1.Sjeverna Makedonija-Čile
18.1.Egipat-Švedska

Skupina H

Bjelorusija-Koreja32:24
Rusija-Slovenija31:25
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Bjelorusija21103
2.Rusija21103
3.Slovenija21012
4.Koreja20020

Sljedeće utakmice

18.1.Koreja-Rusija
18.1.Slovenija-Bjelorusija