KAKVA POBJEDA

Nogometaši Brightona bacili na koljena Manchester United u osmoj minuti nadoknade

04.05.2023 u 23:33

Nogometaši Brightona su svladali Manchester United s 1:0 u zaostaloj utakmici 28. kola i probili se na šesto mjesto ljestvice Premier lige

Pobjednički pogodak postignut je duboko u sučevom dodatku, osam minuta po isteku osnovnih 90. minuta, a 'krivac' je bio branič Manchester Uniteda Luke Shaw koji je kod ubačaja iz kuta loptu udario rukom u skoku. Nakon pregleda snimke glavni sudac Andre Marriner pokazao je na bijelu točku, a precizan izvođač bio je Alexis Mac Allister.

Bila je to pomalo 'slatka osveta' momčadi Brightona za nedavni poraz od Manchester Uniteda na Wembleyju, u polufinalu FA kupa, kad su "'Crveni vragovi' prošli zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca.

Večerašnjom pobjedom Brighton je došao do 55 bodova i probio se na šesto mjesto s bodom više i dvije utakmice manje od Tottenhama i Aston Ville. Manchester United je sa 63 boda ostao na četvrtom mjestu.

Vodeći Manchester City ima 79 bodova, jedan više od Arsenala koji ima i utakmicu više od branitelja naslova.