Ligue 1

Niko Kovač teško poražen u derbiju kola u Francuskoj; hrvatski stručnjak otkrio tko je kriv za ovaj debakl, te čime ga je Lyon posebno iznenadio

26.10.2020 u 09:27

Niko Kovač se oglasio nakon teškog poraza od Lyona od 4:1 u derbiju kola francuske nogometne lige

Niko Kovač je sa svojim Monacom teško poražen u derbiju osmog kola francuske nogometne lige. U Lyonu ih je domaćin pobijedio s visokih 4:1. Sva četiri gola Lyon im je zabio u prvom poluvremenu, a izabranici Nike Kovača su uspjeli tek smanjiti i penala. Nakon debakla oglasio se i bivši hrvatski izbornik.

'Donijeli smo neke stvarno loše odluke u prvom poluvremenu, a sve je to počelo sa mnom. Nisam odabrao dobar sustav, pravu taktiku, ni prave igrače. Igrali smo reaktivno i nismo pokrivali prostor. Prvo poluvrijeme je bilo nevjerojatno, nikada nisam tako nešto doživio, a to sam rekao i igračima. Na odmoru sam ih traćio da dobiju drugo poluvrijeme i to su napravili, ali prvo je bilo katstrofalno', rekao je Kovač nakon utakmice pa dodao kako ga je Lyon ipak iznenadio u jednom segmentu:

'Nisam očekivao da će igrati tako nisko u prvom poluvremenu, da će biti u tom bloku. Mi smo igrali previsoko, a kad je tako, onda se treba prilagoditi situaciji, što nismo uspjeli. Ne možeš primiti četiri gola u poluvremenu, to je previše i stizanje zaostatka postaje nemoguća misija.'

Kovač je ipak vidio i neke dobre strane.

'Očito je da sam donio pogrešne odluke u postavi, no momčad je u cjelini reagirala loše. Bilo smo prepasivni i nismo igrali kako sam očekivao. U drugom dijelu sam vidio puno dobrih stvari i na tome moramo dalje graditi', zaključio je Kovač.

Monaco je tako i u trećoj utakmici u nizu ostao bez pobjede. Nakon osam kola zauzimaju 12. mjesto na tablici s 11 osvojenih bodova, dok je njihov suparnik Lyon šesti s dva boda više. Prvi je PSG s 18 osvojenih bodova.