francuska liga

Niko Kovač s Monacom doživio prvi poraz nakon tri mjeseca; primio je gol u sudačkoj nadoknadi...

03.03.2021 u 23:42

Vodeći trio francuskog nogometnog prvenstva Lille, PSG i Lyon ostvarili su pobjede u susretima 28. kola Le Championnata, dok je Monaco izgubio 1:0 na gostovanju kod Strasbourga upisavši prvi poraz u zadnjih 13 kola.

Morao je doći i taj dan! Monaco kojeg s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je izgubio na gostovanju kod Strasbourga primivši gol u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Frederic Guilbert.

Bio je to prvi poraz momčadi iz Kneževine u posljednjih 13 kola. 'Kneževi' su u svim natjecanjima nanizali 13 utakmica bez poraza - 11 pobjeda i dva remija. Posljednji poraz doživjeli su još 16. prosinca prošle godine doma od Lensa, a nakon toga je započeo fantastičan niz. Koji je večeras završen...

Lille je s dva gola Jonathana Davida u posljednjim trenucima susreta pobijedio Marseille 2:0. Kanadski napadač je u 90. minuti zabio za 1:0, a dvije minute kasnije potvrdio slavlje vodećeg sastava francuskog prvenstva.

Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille, dok je Duje Ćaleta-Car odigrao cijeli susret za goste.

Prvi Lilleov pratitelj, PSG je na gostovanju pobijedio Bordeaux 1:0, a gol odluke zabio je Pablo Sarabija u 20. minuti. Toma Bašić zbog ozljede nije nastupio za Bordeaux koji je upisao šesti poraz u zadnjih sedam kola.

Lyon je identičnim rezultatom kod kuće pobijedio Rennes, a tri boda 'lavovima' je donio Houssem Aouar u 74. minuti.

Lille vodi na ljestvici sa 62 boda, PSG ima dva boda manje, dok je Lyon treći s 59 bodova. Monaco drži četvrtu poziciju s 55 osvojenih bodova.