njemački kup

Niko Kovač i Bayern u samoj završnici spasili se blamaže, debakl Eintrachta

18.08.2018 u 17:57

Nakon osvojenog njemačkog Superkupa, Bayern Nike Kovača ove je subote igrai i utakmicu 1. kola njemačkog kupa. Suparnik bavarcima bio je član četvrte lige Drochtersen

Dugo su se mučili gosti, no nakon brojnih propuštenih pgioda, ali moramo spomenuti da su ih imali i domaćini nekoliko, Robert Lewandowski zabio je pobjednički gol tek u 81. minuti utakmice.

Zanimljivo, sudac je ogled produžio za čak osam minuta, no iznenađenje je ipak izostalo.

Senzaciju dana priredio je četvrtoligaš Ulm, koji je pobjedom 2:1 izbacio Eintracht iz Frankfurta, za kojeg Ante Rebić nije bio ni na klupi.

• +5
Nogomet, prijateljska utakmica, FC Bayern - PSG Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/ Johann Groder/PIXSELL

Najuvjerljivije pobjede ostvarili su Werder i Hoffenheim. Werder je sa 6:1 slavio na gostovanju kod Wormsa, a Hoffenheim je istim rezultatom pobijedio kod Kaiserskauterna. U sastavu Hoffeheima zbog ozljede nije bilo hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića koji je u petak produžio postojeći ugovor za još dvije godine, do ljeta 2022.

Bayer Leverkusen je s minimalnih 1:0 pobijedio petoligaša Pforzheima, a naš reprezentativac Tin Jedvaj nije ulazio u igru.

S minimalnih 1:0 u drugo je kolo prošao i Wolfsburg na gostovanju kod četvrtoligaša Elversberga, a za pogodak Ginczeka asistirao je mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo.