bundesliga

Niko Kovač doživio težak debakl; Borussija je Wolfsburgu utrpala čak šest golova

07.05.2023 u 20:19

U posljednjem susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je 6:0 deklasirala Wolfsburg, kojeg vodi Niko Kovač, približivši se vodećem Bayernu na bod zaostatka

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Karim Adeyemi u 65. minuti nije realizirao kazneni udarac.

Borussija je pobjedu praktički osigurala već u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodila 3:0 golovima Karima Adeyemija (15), Sebastiena Hallera (29) i Donyella Malena (37).

U drugom dijelu domaćin je zabio još tri gola, a strijelci su bili Jude Bellingham (54, 86) i Adeyemi (59). Odličnu predstavu pružio je i Julian Brandt s tri asistencije.

Hrvatski nogometaš Bartol Franjić nije konkurirao za gostujujući sastav zbog ozljede.

• +12
Borussia Dortmund - Wolfsburg 6:0, Bundesliga, 7.5.2023. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

Tri kola prije kraja prvenstva Bayern vodi sa 65 bodova, Borussija ima bod manje, a treći je RB Leipzig s 57 bodova. Wolfsburg je sedmi s 46 bodova.