• Zadnja izmjena 22.09.2011 08:05
  • Objavljeno 22.09.2011 u 07:59
Nikica Jelavić Glasgow Rangers 2010

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Chris Clark/Press Association/PIXSELL

Nogometaši Rangersa oprostili su se od obrane naslova u škotskom Liga kupu već u 3. kolu. Pogodak Nikice Jelavića nije bio dovoljan

Rangers je poražen u gostima kod drugoligaša Falkirka s 3:2. Aktualni škotski prvak je započeo dvoboj u prilično šarenom sastavu što mu se na koncu osvetilo.

Farid el Alagui je s dva pogotka, u 58. i 73. minuti, doveo Falkirk do velikog vodstva, ali gosti iz Glasgowa su se vratili u igru golovima Dorina Goiana u 83. i našeg Jelavića u 87. minuti.

I kada se činilo da će pogodak hrvatskog reprezentativca donijeti Rangersu produžetak, Mark Millar je u 90. minuti zabio za slavlje domaćina.

Jelaviću je to peti ovosezonski pogodak za Rangers u svim natjecanjima, no njegovom klubu ne ide, jer se je već u pretkolima Uefinih natjecanja oprostio od Europe.