BUNDESLIGA

Nezadrživi Mandžukić zabio dva gola Wolfsburgu

25.09.2012 u 21:49

Nakon jedne utakmice 'pauze', Mario Mandžukić ponovno trese bundesligaške mreže. U sklopu 5. kola njemačke prve nogometne lige "Super Mario" zabio je dva pogotka u 3:0 pobjedi Bayerna nad Wolfsburgom

Bayern je u 4. kolu Bundeslige s 2:0 na gostovanju slavio protiv Schalkea 04 i tada je Mandžukić bio jedan od lošijih igrača bavarske momčadi. Večeras (utorak) je bio na sasvim drugoj razini kada je svome bivšem klubu zabio 'samo' dva pogotka, a mogao je barem još toliko.

Bayern je nakon velike dominacije u prvih 20 minuta igre konačno poveo u 24. preko Bastiana Schweinsteigera, kojeg je nakon sjajnog prodora po desnoj strani bavarskog napada prizemnom loptom poslužio Franck Ribery. Njemačkom reprezentativcu nije bilo teško pogoditi iz naleta za 1:0. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao, a onda je u nastavku uslijedio šou našeg Mandžukića.

Recimo samo prije da je hrvatski reprezentativac imao dvije velike prilike u 33. i 34. minuti. Najprije je lopta Shaqirija prema Mandžukiću bila prespora, a zatim je ljevica našeg napadača bila neprecizna kada je iskosa izbio sam pred Wolfsburgova vratara Benaglija.

Nakon svega 12 minuta igre u nastavku Shaqiri se iskupio za loše dodavanje u prvom poluvremenu, te je sjajnim ubacivanjem lijevom nogom savršeno pronašao glavu Marija Mandžukića koji zabija svoj četvrti pogodak u Bundesligi ove sezone i to svom prošlosezonskom klubu.

Samo osam minuta kasnije ubačaj s desne strane upućuje Philipp Lahm, a ponovno je precizan naš Mandžukić za svoj šesti pogodak glavom od posljednjih devet u Bundesligi. Recimo i da je prošle sezone bio najbolji strijelac glavom sa sedam postignutih pogodaka.

Dvostrukog je strijelca u 79. minuti zamijenio Peruanac Claudio Pizarro, dok je Ivica Olić u redovima gostiju odigrao svih 90 minuta.

Sjajnu su utakmicu u Frankfurtu odigrali Eintracht i aktualni prvak Borussia Dortmund. U razmaku od 24. i 28. minute prvog poluvremena gosti su poveli pogocima Lukasza Piszczeka i prekrasnim zgoditkom Marca Reusa 2:0, te se s tim rezultatom otišlo na predah. No, samo pet minuta trebalo je domaćem sastavu da se u potpunosti vrati u utakmicu.

Najprije je nakon savršeno odrađene kontre Stefan Aigner smanjio u 49. na 1:2, a nakon minute i 'neš sitno' Japanac Takashi Inui zabio je glavom za 2:2, iako je visok tek 170 centimetara.

Ludilo u Frankfurtu trajalo je svega četiri minute kada je zabljesnuo Mario Götze, koji je braniču Eintrachta spretno oduzeo jednu loptu u kaznenom prostoru, a onda ju elegantno, vanjskim dijelom kopačke, poslao pored nemoćnog vratara domaćih.

Činilo se da će aktualni prvak konačno upisati prvu pobjedu u gostima ove sezone, a onda je jedna ubačena lopta s desne strane Eintrachtova napada u 73. minuti pronašla glavu Andersona Bambe koji pogađa na gol crti Piszczeka, a od njegove glave lopta odlazi u gol za 3:3.

Imala je Borussija do kraja priliku i pobijediti, ali su 'škarice' Nevena Subotića pogodile braniča frankfurtske momčadi na gol-crti. Ni nakon tri utakmice u gostima ove sezone aktualni prvak nema pobjedu (dva remija i poraz). Ivan Perišić igrao je od prve minute u redovima Borussije, a zamijenjen je u 68.

U Gelsenkirchenu je domaćin Schalke 04 s glatkih 3:0 bio bolji od Mainza. Poveo je Schalke iz sumnjivog jedanaesterca preko Jeffersona Farfana u 21. minuti prvog dijela, a nakon toga su mreže mirovale do samog kraja susreta kada se Mainz otvorio i ostavio jako puno prostora igračima Huuba Stevensa.

Najprije je Nizozemac Klaas-Jan Huntelaar zapucao dvije odlične prilike, no srećom one se nisu domaćim nogometašima osvetile. Lewis Holtby sjajnim je trzajem glavom nakon ubacivanja Christiana Fuchsa povisio na 2:0 u 81., a potom je jedan od najtalentiranijih igrača Njemačke, Julian Draxler, nakon što je predriblao polovicu Mainzove momčadi, nesebično poslužio Teemu Pukkija za konačnih 3:0 u 89. minuti.

Recimo i da je ulaskom s klupe Draxler postao najmlađi igrač Bundeslige (19 godina i pet dana) s 50 nastupa, te da je za goste debitirao Ivan Klasnić ušavši u igru u 75. minuti utakmice.

Spomenimo i da je u posljednjoj utakmici večeri Fortuna Düsseldorf nastavila svoj nevjerojatan niz neprimanja pogodaka. Ni nakon pet utakmica u najvišem rangu njemačkog nogometa Fortuna nije primila pogodak, te nakon pobjede kod Greuter Fürtha 2:0 ima sveukupnu gol-razliku 4:0 (dvije pobjede i tri remija).