ZAKOMPLICIRALO SE

Neymar krvario za Brazil, Argentia bez Messija ne zna za pobjedu

07.10.2016 u 10:47

Argentinci su bez Lea Messija u gostima kod Perua odigrali 2:2, Čile je izgubio 3:0 kod Ekvadora i sve je dalje od plasmana na SP 2018. u Rusiji, a Brazilci su Boliviju razbili 5:0

'Gaučima' nikako ne ide, bez pomoći Lea Messija jednostavno ne znaju pobijediti. U 9. kolu južnoameričkih kvalifikacija za plasman na SP 2018. u Rusiji Argentina je u gostima kod Perua odigrala 2:2. Vodili su Argentinci dvaput, Mori i Higuain zabijali su za goste, a za Peru su izjednačujuće golove postizali Guerrero te Cueva koji je u 83. minuti iz penala zabio za veliki bod Peruanaca.

No nisu samo Argentinci u lošoj seriji, što reći za aktualne prvake Južne Amerike, reprezentaciju Čilea. Treću utakmicu ne zna za pobjedu, a bolan šamar dobili su na gostovanju kod Ekvadora. Uvjerljivi poraz 3:0 uzburkao je strasti unutar reprezentacije, sve je veći razdor među igračima. Podbacili su doslovno svi, a igrali su Sanchez, Vidal, Isla, Vargas, Bravo... Ekvadorci su spremno prihvatili ponuđenu priliku, zabijali su Valencia, Ramirez i Caicedo.

Brazilci su se u Natalu poigrali s nedoraslom Bolivijom, lakih i visokih 5:0. Goste je načeo Neymar u 11. minuti, zatim je dvaput asistirao, prvo Filipe Luisu, a onda i Gabrielu Jesusu, a još su zabijali Coutinho i Firmino. Domaći su navijači zanijemili u 69. minuti, Neymar je dobio jak udarac laktom u glavu, krv je šiknula, a Neymar je morao napustiti teren te je završio s nekoliko šavova

Urugvajci
su se domaćom pobjedom 3:0 protiv Venecuele učvrstili na vodećoj poziciji južnoameričkih kvalifikacija. Dvaput je zabio Cavani, jednom Lodeiro, a Suarez se zadovoljio s dvije asistencije.

Kolumbija je bez ozlijeđenog Jamesa Rodrigueza slavila na gostovanju kod Paragvaja 1:0. Za tri je boda u sudačkoj nadoknadi zabio Cardona