DOBRI HEZONJA I BOGDANOVIĆ

Nevjerojatno; legendarni centar prvi puta u 19 godina nije zabio

03.01.2016 u 10:20

Mario Hezonja i Bojan Bogdanović odigrali su vrlo dobro u sinoćnjim susretima NBA lige, a velikan košarke Tim Duncan neće po dobrome pamtiti svoju utakmicu

U dvoboju Clevelanda i Orlanda domaćini su uvjerljivo slavili sa 104:79. To ipak nije spriječilo člana Orlanda Marija Hezonju da pruži solidnu partiju. Dubrovčanin je postigao 10 koševa, uz šest skokova i tri asistencije. Više od njega za poražene zabio je samo Gordon s 11 poena. Kod Cavsa najbolji je bio LeBron James s 29 ubačaja.

Bojan Bogdanović zabio je 13 poena uz šest skokova za pobjedu svog Brooklyna 100:97 u gostima kod Bostona. Najviše za Netse postigao je Lopez s 30, a kod Bostona prednjačio je Thomas s 24 poena.

Priča dana je Tim Duncan, legendarni centar San Antonio Spursa je po prvi puta u svojoj 19-godišnjoj karijeri ostao bez poena u jednoj NBA utakmici. San Antonio je svejedno porazio Houston 121:103, a Duncan je u 14 minuta igre šutirao 0-3. U ranijih 1359 utakmica uvijek je zabio barem jedan poen.

No, zato su bili raspoloženi LaMarcus Aldridge sa 24, Kawhi Leonard ubacio je 22, Boris Diaw 20 poena, a Danny Green 18, pogodivši šest trica. Osim toga Kawhi Leonard je odigrao odličnu obranu na najboljem igraču Houstona Jamesu Hardenu, koji je u drugom poluvremenu upisao samo jedan poen. Momčad Houstona predvodio je centar Dwight Howard sa 22 koša i 12 skokova.

Aktulani prvaci Golden State Warriorsi, koji imaju najbolji omjer u ligi 31-2, u produžetku su zahvaljujući koševima Klaya Thompsona pobijedili Denver Nuggetse sa 111-108. Nakon što je propustio dvije utakmice zbog ozljede lijeve potkoljenice, najbolji igrač Warriorsa Stephen Curry se je vratio na teren u dvoboju protiv Denvera, no obnovio je ozljedu u drugoj četvrtini. Za 14 minuta na terenu ubilježio je 5 poena i 4 asistencije. No, zato je briljirao Draymond Green, koji je ostvario "triple-double", odnosno 29 poena, 17 skokova i 14 asistencija. Klay Thompson je dodao 26 koševa.

Sacramento Kingsi svladali su Phoenix sa 142-119, a trener Sacramenta 63-godišnji George Karl, koji je dva puta pobijedio rak, izjedanačio se na petom mjestu sa legendarnim Philom Jacksonom po broju pobjeda u NBA ligi. Obojica imaju po 1.155 pobjeda u karijeri, ali Jackson ima 11 naslova prvaka, a George Karl u 27 sezona niti jedan. Listu trenera sa najviše pobjeda u NBA ligi predvodi Don Nelson (1.335 - bez naslova ), slijedi Lenny Wilkens (1.332 - 1 naslov), Jerry Sloan (1.221- bez naslova) i Pat Riley (1.210 - 5 naslova).

10. Sacramento 33 13 20
11. Minnesota 34 12 22