fantastičan uspjeh

Neuništivi Zlatan Ibrahimović i u 40. godini života ruši nevjerojatne rekorde; Cristiano Ronaldo je s pravom zabrinut...

10.01.2022 u 11:02

Nogometaši Milana u nedjelju su u gostima uvjerljivo pobijedili Veneciju 3:0, a prvi gol na utakmici, već u drugoj minuti zabio je Zlatan Ibrahimović (40)

Godine su za Zlatana Ibrahimovića (40) samo broj, neuništivi napadač i dalje bez milosti zabija u talijanskoj ligi, a u nedjelju je stigao do novog, nevjerojatnog rekorda.

Naime, Zlatan je u gostujućoj 3:0 pobjedi njegovog Milana kod Venecije zabio za vodstvo 'rossonera' već u drugoj minuti utakmice, a bio mu je to osmi gol u aktualnoj sezoni. No, Venecija je jedan od malobrojnih klubova u 'ligama petice' kojima Ibrahimović do sada nije zabio.

No, Venecija je od nedjelje na tom popisu, a Zlatan Ibrahimović izjednačio je rekord Cristiana Ronalda. Obojica su u 'ligama petica' do sada zabijali protiv 80 različitih momčadi! Da, osamdeset različitih klubova 'počastili' su svojim golovima Zlatan i Cristiano do sada! Samo njih dvojica! Ronaldo je to učinio prije dva tjedna, 30. prosinca protiv Burnleya, a sada ga Ibra prati u stopu...

• +4
AC Milan - AS Roma, Serie A, 2021(22. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Uz to je Ibrahimović ovim golom izjednačio još jedan rekord, onaj legendarnog Francesca Tottija. Zlatan i Totti su uspjeli 24 godine u nizu zabiti barem jedan gol u službenim utakmicama. Totti je u zasluženoj mirovini, a Zlatan i dalje zabija.