PREMIERSHIP

Neočekivani kiks Manchester Cityja; ManU dobio uz prvijenac Alexisa Sancheza

03.02.2018 u 18:35

U 26. kolu Premier lige Burnley je u subotu na svom Turf Mooru uspio izvući remi (1-1) protiv vodećeg Manchester Cityja, koji je poveo golom brazilskog braniča Danila u 22. minuti

Igrači Cityja su dominirali, stvarali prilike, ali i previše promašivali. I to ih je na kraju koštalo, budući da je Johann Gudmundsson u 82. minuti donio izjednačenje Burnleyju.

'Naravno da smo razočarani rezultatom, ali moji igrači su pružili fantastičnu partiju. Mogli smo zabiti tri ili četiri gola, a na kraju se moramo zadovoljiti remijem', kazao je trener Manchester Cityja Pep Guardiola.

• +3
Premiership - 26. kolo, Burnley - Manchester City, 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Drugoplasirani Manchester United to je iskoristio, dobio je Huddersfield sa 2-0, te je smanjio zaostatak na 13 bodova. Strijelci su bili Romelu Lukaku (55) i Alexis Sánchez (68), kojemu je to bio prvijenac u dresu Uniteda.

Southampton je upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši u gostima West Bromwich Albion sa 3-2, dok je West Ham izgubio od novaka u ligi Brighton & Hove Albiona sa 1-3.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 26. kola Premier lige Arsenal je na svom stadionu svladao Everton sa 5-1, s tim da su "topnici" nakon samo 19 minuta vodili sa 3-0.

Za Arsenal su u početnoj postavi bila i njihova siječanjska pojačanja Henrikh Mkhitaryan i Pierre-Emerick Aubameyang, i odmah su se iskazali. U 6. minuti Mkhitaryan je asistirao Aaronu Ramseyju za vodeći pogodak, a u 74. minuti za 5-1, dok je u 37. minuti Aubameyang lobom pogodio za 4-0.

Nikola Vlašić ponovno nije bio u sastavu Evertona.