600. pobjeda

Nakon utakmice potukli se igrači Uniteda i Middlesbrougha

19.03.2017 u 16:46

Manchester United slavio je 3:1 na gostovanju kod Middlesbrougha, no na kraju utakmice igrači su se potukli u tunelu. Intervenirali su zaštitari i razdvojili 'zaraćene strane'

Vodeći gol za momčad Josea Mourinha u 30. minuti utakmice zabio je Fellaini. Na 2:0 je preciznim i snažnim udarcem u 62. minuti povisio je Lingard.

Nadu domaćoj momčadi u povoljan ishod vratio je Gestede golom za 1:2 u 77. minuti. No, u sudačkoj nadoknadi pobjedu Manchester Uniteda potvrdio je Valencia iskoristivši pogrešku domaćeg golmana Victora Valdesa.

United je tako stigao do 600. pobjede u Premiershipu, no slavlje 'crvenih vragova' pokvarila je makljaža igrača koja se dogodila na kraju utakmice. Težih posljedica nije bilo samo brzoj intervenciji zaštitara...

Naime, utakmica je bila prilično rastrgana, s podosta napetosti s obje strane. Na terenu je zaiskrilo u posljednjim trenucima utakmice, kad je Rudy Gestede, francuski napadač u redovima Middlesbrougha, pokušao ugristi (!) Unitedova Erica Baillyja!

Odmah se 'zagužvalo', a u naguravanje su se uključili Young, Lingard, Carrick..., no sudac je brzo smirio situaciju. Barem na terenu. No, sukob se nastavio u tunelu na putu do svlačionica. Navodno je bilo kratko, ali žestoko. Da nije bilo brze intervencije zaštitara koji su uspjeli razdvojiti ratoborne nogometaša obiju momčadi moglo je biti i težih posljedica, uvjereni su svjedoci koji su se u tom trenutku našli u centru zbivanja.